آیا ۲۰ گیگابایت اینترنت توسط اپراتورها را می توان خبرگزاری علم و فناوری - آیا ۲۰ گیگابایت اینترنت توسط اپراتورها را می توانیم دریافت نماییم؟

آیا ۲۰ گیگابایت اینترنت توسط اپراتورها را می توانیم دریافت نماییم؟

از مدیر کل دفتر ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس در خصوص دریافت ۲۰ گیکابایت اینترنت رایگان توسط اپراتورها را جویا شدیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری فارس؛ به دنبال اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اعطای صد گیگا بایت اینترنت رایگان برای درخواست کنندگان خانگی در شبکه های ADSL در ایامی که کرونا این میهمان ناخوانده در کشور حضور دارد، در فضای مجازی اعلام دیگری دست به دست شد که  در این خصوص برای تایید صحت و کذب این خبر، تماسی با مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس " مهرداد سهرابی " داشتیم.

از این مقام مسئول در خصوص " دریافت ۲۰ گیگا بایت اینترنت رایگان توسط هر اپراتور همراه به مدت ۶۰ روز به طور رایگان " را جویا شدیم.

سهرابی در پاسخ ضمن تشکر از پیگیری مطالب توسط خبرگزاری برای اطلاع رسانی صحیح به مخاطبان افزود: اخبار رسمی را باید از مراجع رسمی و معتبر دریافت نمایید. همانگونه که در خبر مذکور مشاهده می فرمایید این آدرس که به آن  ارجاع شده نامعتبر و نا آشنا است. لطفا مردم برای استفاده صحیح از اخبار، از مبادی رسمی و معتبر استفاده نمایند .

وی همچنین به نقل از حقی معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری این خبر را نیز اعلام نمود که اعتبار پروانه‌ها و مجوزهای صادر شده در رگولاتوری تا پایان خرداد ۹۹ تمدید گردید.

او ادامه داد: بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، ضرورت حفظ سلامت مردم و به منظور کاهش ترددهای غیرضروری، تمامی پروانه‌ها و مجوزهایی که اعتبار آن ها در بازه زمانی اول اسفند ۹۸ تا اول خرداد ۹۹ به پایان می‌رسد، تا پایان خرداد ۹۹ تمدید می‌شوند.

سهرابی با اشاره به اینکه این مصوبه تمامی مهلت‌ های قانونی اقدام برای تمدید پروانه را نیز شامل می‌شود، افزود: دارندگان برخی از پروانه‌ها مانند دفاتر پیشخوان یا مراکز تماس و ... دو یا سه ماه قبل از پایان اعتبار پروانه مهلت دارند برای تمدید آن به رگولاتوری مراجعه کنند، چنانچه این مهلت اقدام، با بازه زمانی اول اسفند تا اول خرداد همزمان شود این مهلت نیز تا ۳۱ خرداد ۹۹ تمدید شده است.

سهرابی تصریح کرد: آن دسته از مصوبات کمیسیون که در مورد تعیین تعرفه خدمات بوده و در بازه زمانی اسفند ۹۸ تا سه ماه پس از آن اعتبار دارند نیز مشمول این تمدید شده و تعرفه‌های ذکر شده در آن نیز تا پایان خرداد ۹۸ اعتبار دارند.

مدیر کل دفتر ارتباطی و فناوری اطلاعات فارس تاکید کرد: براساس مصوبه کمیسیون دارندگان پروانه و مجوز با همان شرایط و ضوابط درج شده در پروانه‌ها می‌توانند تا پایان خرداد ماه بدون مراجعه به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی برای تمدید، در چارچوب پروانه خود فعالیت کنند.

 

گفتگو از مهرآفرین وثوقی

انتهای خبر/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 86506

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۳ نظر
شهروند شیرازی
۰ مخالف          ۰ موافق
پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳:۱۸

ممنون از خبرهای خوبتون موفق باشید

سبحان عبداللهی
۰ مخالف          ۰ موافق
پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰:۴۴

کارتون بسیارناپسندبود، اولین بار، دراین خبرگزاری غیرمعروف آمدم، این شگردجذب مخاطب نیست، کلک وحقه بازی است!

حسین کاظمپور
۰ مخالف          ۰ موافق
پنج شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴:۲۲

نمیدونم چیبگم اگه راست باشه خوبه

اشتراک گذاری مطالب