ساخت دستگاه تولید ماسک توسط دانشجوی بسیجی تبریزی خبرگزاری علم و فناوری - ساخت دستگاه تولید ماسک توسط دانشجوی بسیجی تبریزی

ساخت دستگاه تولید ماسک توسط دانشجوی بسیجی تبریزی

برای نخستین بار در کشور یک تشکل دانشجویی به ساخت دستگاه تولید ماسک اقدام کرد و هادی پوراکبر دانشجوی بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز این دستگاه را تولید کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی،محمد میلادی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز در گفت وگو با خبرنگار علم و فناوری با اعلام این خبر گفت: این روزها یکی از نیازهای بهداشتی عموم مردم ماسک های بهداشتی است تا برای جلوگیری از شیوع این ویروس و پیشگیری از ابتلا به آن مورد استفاده قرار گیرد. لذا یکی از دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاه تبریز با درک این ضرورت نسبت به ساخت دستگاه تولید ماسک اقدام کرده است.

وی افزود: هادی پوراکبر دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک است و در مدت خیلی کم توانست  دستگاه تولید ماسک را بسازد.

میلادی با اشاره به ظرفیت تولید این دستگاه گفت این دستگاه روزانه ۱۰هزار عدد ماسک تولید کرده و در اختیار عموم شهروندان قرار داده می شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با بیان اینکه توزیع ماسک ها از طریق سپاه عاشورا و بسیج محلات صورت می گیرد، افزود: برای اولین بار است که یک تشکل دانشجویی با توجه به نیاز جامعه  نسبت به طراحی و تولید ماسک اقدام کرده است و با توجه به اینکه سیستم توزیع باید درست مدیریت شود بنابراین ماسک های تولیدی در اختیار سپاه عاشورا قرار داده شده و از طریق بسیج محلات و پایگاه های مقاومت در سطح شهر توزیع می گردد.

وی اعلام کرد: روزانه ۱۰هزار ماسک تولیدشده و  از دو یا سه روز آینده در سطح شهر توزیع می شود.

زمان انتشار: شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 86520

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب