آیا فارس در مقابله با شیوع کروناویروس پیروز می شود؟ خبرگزاری علم و فناوری - آیا فارس در مقابله با شیوع کروناویروس پیروز می شود؟
کرونا را شکست می دهیم؛

آیا فارس در مقابله با شیوع کروناویروس پیروز می شود؟

هر روز با آخرین خبرهای مرتبط با ویروس کوید ۱۹ و اقدامات مسئولان و دستگاه های استان فارس با شما خواهیم بود.

خبرگزاری علم و فناوری فارس بر خود لازم می داند از کادر درمانی، مدیران شهری و بخصوص مردم استان فارس که در پویش "من از خانه بیرون نمی آیم" که نشان از درک و فهم آنهاست شرکت نمودند، تقدیر ویژه نماید.

 

هوای امروز فارس:

آسمان استان فارس امروز صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد همراه با افزایش ابر پیش بینی میشود.


فعالیت های شهردار و شورای اسلامی شهر شبراز در مقابل با کرونا ویروس:
انتقال مسافر به شیراز متوقف شود

شهردار و رییس شورای اسلامی شهر شیراز طی نامه ای از وزیر راه و شهرسازی خواستند که انتقال مسافر به شیراز هر چه سریعتر متوقف شود.
در متن نامه مشترک مهندس اسکندرپور و دکتر موسوی به مهندس اسلامی آمده است:
همانگونه مستحضرید یکی از راههای انتقال ویروس کرونا در روزهای اخیر، ورود و خروج مسافران از شهرهای مختلف است.
روزانه صدها مسافر از اقصی نقاط کشور وارد شهر شیراز می شوند و به همین میزان مسافر از شیراز عازم شهرهای دیگر است. اقدامات اساسی در روزهای اخیر (اعم از توقف خدمات مترو و اتوبوسرانی در شهر شیراز، کنترل خروجی های شهر و ضدعفونی و گندزدایی شهر) در حال انجام است و به دلیل کامل نشدن زنجیره اقدامات پیشگیرانه بی اثر مانده است.
متاسفانه علیرغم مذاکرات و مکاتبات با مسئولین مربوطه درخصوص توقف حمل و نقل مسافر برون شهری که یکی از راه های گسترش و شیوع ویروس کرونا بوده، این امر بی نتیجه مانده است و موضوع را به تصمیمات ملی ارجاع می دهند. لذا خواهشمند است موضوع از طریق هیات محترم دولت پیگیری تا اقدام مقتضی را معمول فرمایند.
بدیهی است تاخیر در اجرای این خواسته، شیوع گسترده ویروس کرونا در شیراز و به مخاطره افتادن بیش از پیش سلامت شهروندان شیرازی را در پی خواهد داشت.

پاسخ وزیر راه دکتر اسلامی به نامه شهردار شیراز:
سلام علیکم
وزارت راه کلیه پروتکل های ابلاغی ستاد ملی را و آنچه ستاد ملی مصوب نموده است را اجرایی نموده و از زمان اعلام تاکنون هیچ مسافری در حمل و نقل عمومی اعم از جاده ای و ریلی و هوایی بدون غربالگری پذیرش نشده و نمی شود. ضمن اینکه هنگام ورود هم کنترول می شوند.
بیش از ۷۰ درثد حمل و نقل عمومی کاهش داشته است.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و رشد صعودی آمار مبتلایان، با تصمیم مشترک اعضای شورای شهر و شهردار شیراز، خدمات رسانی ناوگان اتوبوسرانی و مینی بوسرانی شیراز به صورت کامل متوقف شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد: بر اساس مصوبه این شورا، پایانه‌های مسافری در این شهر تعطیل شده است.


آخرین آمار از وضعیت شیوع کرونا ویروس در فارس:

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۳۳ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد. با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به ۲۳۲ نفر رسیده است.

او با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، یک مورد فوتی ناشی از ابتلا به کروناویروس در فارس گزارش شده است، افزود: با این یک مورد فوتی جدید، در مجموع هشت نفر تاکنون در استان جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا ویروس از دست دادند.

معاون بهداشت دانشگاه افزود: تاکنون ۶۱ درصد از مبتلایان در بیمارستان بستری هستند و ۲۶ درصد از مبتلایان نیز به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند و ۱۳ درصد نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.


دکتر همتی با بیان اینکه افزایش بالای موارد جدید، زنگ خطر را برای مردم استان فارس به صدا درآورده است، از عموم مردم فارس خواست ضمن توجه ویژه به رعایت اصول بهداشتی، از ترددهای غیرضرور با جدیت پرهیز کنند، زیرا کنترل کرونا ویروس جدید به همکاری مردم نیاز دارد.


ابلاغ اداره اوقاف و امور خیریه در خصوص تعطیلی بقاع متبرکه پرتردد

باتوجه به تصمیم مسئولین استان وستاداداره کل اوقاف فارس حرم های مطهرشاهچراغ(ع) و سید علاءالدین حسین(ع) شیراز تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

لذا مقتضی است سایر بقاع شهرستان شیراز و همچنین بقاع پرتردد سراسراستان فارس به منظور پیشگیری ازشیوع ویروس کرونا تعطیل گردد.


قابل توجه  صنفی شهرستان شیراز 

در دومین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری کرونا مرتبط با اصناف شیراز نسبت به اهمیت موضوع و حفظ سلامت متصدیان واحدهای صنفی و شهروندان عزیز برای قطع زنجیره شیوع بیماری کرونا ، مصوب گردید ، مسئولیت عدم اطلاع رسانی به تعدادی از صنوف غیرضروری بر عهده اتحادیه صنفی مرتبط خواهد بود و صنوفی هم که از ابلاغیه اتحادیه صنفی خود برابر مصوبه آن ستاد محترم تبعیت نکند ، نسبت به تعطیلی آن واحد صنفی با حکم قضایی و معرفی به مراجع ذیصلاح اقدام میگردد.

اتاق اصناف مرکز استان فارس نیز ضمن تقدیر و تشکر از تمامی روسا و اعضای محترم هیئت مدیره های 

اتحادیه های صنفی شهرستان شیراز که در حفظ سلامت همشهریان دستورالعمل و بخشنامه های بهداشتی در خصوص پیشگیری و مقابله با کرونا پیشگام بوده اند ، تاریخ تعطیلی صنوف غیر ضروری را حسب الامر استاندار فارس و اعلام قبلی ، از جمعه ۲۳ اسفندماه ۹۸ تا اطلاع ثانوی اعلام نمود و با توجه به وضعیت اضطراری موجود در احتمال شیوع بیشتر این ویروس تقاضا نمود نهایت همکاری در اجرای دستورالعمل ها و بخشنامه های آن ستاد و با دستگاه های مرتبط نهایت همکاری همچون گذشته انجام شود.


 انتشار دهندگان شایعه کرونا به گوش:

 سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس در راستاي تامين امنيت رواني جامعه، تعداد ۱۵۰ نفر از شايعه پراكنان و منتشر كنندگان اخبار كذب مرتبط با شيوع بيماري كرونا در فضاي مجازي را، شناسايي نمود . در این رابطه با ابن افراد برخورد ارشادي و قضايي صورت گرفت.

این سازمان اعلام کرد: با افرادی که بخواهند در این برهه زمانی خاص در جامعه ، باعث تشویش اذهان عمومی و برهم زدن امنیت روانی مردم کشور عزیزمان شوند ، برخورد قاطع قضایی خواهد نمود.

همچنین به مدیران گروه ها، کانال ها و صفحات شبکه های اجتماعی هشدار داده شده است که ددر صورت دامن زدن به شایعات و انتشار اخبار کذب و بی اساس در فضای مجازی ، با آنها برخورد قاطع خواهد شد.

 سازمان اطلاعات سپاه فجر استان فارس اعلام کرد که از عموم هم استانی های گرانقدر انتظار می رود، جهت اطلاع از صحت و سقم اخبار به خبرگزاری های معتبر و صداوسیما یا واحد رسمی پاسخگوی سازمان های مرتبط با این موضوع مراجعه کنند و به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجهی نکرده و از بازنشر آنها خودداری کنند.


رعایت رفت و آمد کنید تا طرح زوج و فرد تردد خودرو لغو شود:

سردار رهام بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان فارس گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و افزایش خطر ابتلا به این بیماری، شهروندان شیرازی در صورتی‌که رفت و آمد های خود را در سطح شهر کاهش دهند طرح محدودیت تردد زوج و فرد خودروها اجرا نخواهد شد.
سردار حبیبی همچنین از شهروندان خواست در این زمینه با پلیس همکاری لازم را داشته باشند.


هشدار به مردم؛ برای خرید مواد ضدعفونی

به دلیل افراد سود جو در این ایام خرید مواد ضدعفونی کننده حتما از مراکز مشخص و قانونی همچون داروخانه‌ها انجام شود. شهروندان هنگام خرید مواد ضدعفونی کننده باید به کد IRC و ثبت دارویی آن توجه داشته باشند، 


  

مهرآفرین وثوقی
انتهای خبر/

زمان انتشار: شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 86570

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب