دستورالعمل صحیح مصرف مکمل ویتامین D خبرگزاری علم و فناوری - دستورالعمل صحیح مصرف مکمل ویتامین D

دستورالعمل صحیح مصرف مکمل ویتامین D

مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت:در حال حاضر سازمان جهانی بهداشت و سایر مجامع بین المللی توصیه‌ای مبنی بر مصرف مکمل ویتامین D به منظور پیشگیری یا درمان کرونا ارائه نکرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری علمی و فناوری از کرمانشاه، نیلوفر حیدری در خصوص ارتباط بین مکمل یاری ویتامین D و پیشگیری و کنترل بیماری کرونا اظهار کرد: شواهد علمی موجود در این خصوص که در قالب مطالعات سیستماتیک و متالیزآنالیز انجام شده ضد و نقیض است، لذا در شرایط فعلی، اجرای برنامه مکمل یاری ویتامین D کماکان مطابق با بخشنامه ها و دستورالعمل های موجود که تاکنون اجرا می‌شده، است.

حیدری افزود: بر این اساس افرادی که از قبل و بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، ماهیانه یک عدد مکمل 50 هزار واحدی ویتامین D مصرف کرده‌اند، به همین روال ادامه دهند.

وی ادامه داد: افرادی هم که تاکنون مکمل ویتامین D ماهانه مصرف نکرده‌اند، می توانند ماهانه یک عدد مکمل 50 هزار واحدی ویتامین D مصرف کرده و از مصرف خودسرانه مکمل با دوزهای بالا خودداری کنند.

این کارشناس تغذیه افزود: افرادی که با تشخیص پزشک دچار کمبود ویتامین D هستند باید مطابق با روش های درمانی تجویز شده توسط پزشک معالج خود تحت درمان قرار بگیرند.

زمان انتشار: سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۵:۰۰

شناسه خبر: 86581

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب