۷۵ دستگاه تنفسی در اختیار مراکز درمانی مازندران خبرگزاری علم و فناوری - ۷۵ دستگاه تنفسی در اختیار مراکز درمانی مازندران قرار گرفت
تحقق وعده فعالان بخش خصوصی برای کمک به کادر درمانی مازندران؛

۷۵ دستگاه تنفسی در اختیار مراکز درمانی مازندران قرار گرفت

فعالان بخش خصوصی با محوریت اتاق بازرگانی مازندران ۷۵ دستگاه تنفسی( ونتیلاتور) در سطح کشور را خریداری و در اختیار بیمارستان‌های مازندران قرار دادند.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، کرونا اگر چه مشکلات جدی برای مردم در این ایام ایجاد کرده است و فراگیری آن هم جهانی شده است اما زمینه وحدت و همدلی بین مردم و مسؤولان و فعالان اقتصادی در کشور و استان مازندران ایجاد کرده است.

چند روز گذشته رئیس اتاق بازرگانی مازندران از خرید 40 دستگاه دستگاه تنفسی( ونتیلاتور)برای مرکز درمانی مازندران خبر داد.

عبدالله مهاجر به خبرنگار علم و فناوری مازندران گفته بود که 15 دستگاه را خریداری و در اختیار مراکز درمانی قرار می‌دهیم و تمهیدات لازم برای خرید 25 دستگاه دیگر در دستور کار است.

امروز فعالان بخش خصوصی نه تنها نسبت به خرید این تعداد دستگاه اقدام کردند بلکه در کنار آن دستگاه Bipap دستگاه دیگر اضافه تر برای تامین نیازمندی‌های مراکز درمانی سطح استان اختصاص دادند.

در صنعت تجهیزات پزشکی هر دو نوع دستگاه دارای یک واحد قابل برنامه‌ریزی است که هوای فشرده، ماسک‌ها، پوشش سر که به صورت و لوله متصل می‌شوند تا ماسک و دستگاه را به هم وصل کند. یک دستگاه BiPAP هوا را به عنوان یک دستگاه CPAP ارائه می‌دهد، اما دارای دو فشار متفاوت است.

 

قابلیت‌های دستگاه چیست؟

 

دستگاه BiPAP برای تهیه هوا در فشار استنشاقی یا IPAP در زمانی که فرد از طریق ماسک و لوله‌ها نفس می‌کشد، برنامه‌ریزی می‌شود.

طبق اظهارنظرEmedicine، هنگامی‌که فرد در حال بازدم است، واحد BiPAP این تغییر را حس می‌کند و فشار خود را به یک فشار پایین‌تر یا EPAP  تغییر می‌دهد. با ایجاد یک مقاومت متغیر دائمی‌ در راه‌های تنفسی، BiPAP  مانعی برابر ایجاد انسداد مسیر تنفس که منجر به خروپف و آپنه می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی خاطر نشان کرد: این دستگاه‌ها بر اساس نیازسنجی که در دانشگاه علوم پزشکی مازندران انجام شده در سطح بیمارستان‌های استان مازندران توزیع شده است.

وی  ادامه داد: با حضور نماینده دانشگاه، 6 دستگاه به بیمارستان خاتم الانبیاء بهشهر، 2 دستگاه بیمارستان امام حسین (ع) نکا، 2 دستگاه به بیمارستان امام خمینی (ره) ساری، 2 دستگاه به بیمارستان بوعلی سینای ساری، 9 دستگاه به بیمارستان رازی قائمشهر، 2 دستگاه بیمارستان ولیعصر (عج) قائمشهر، 1دستگاه به بیمارستان عزیزی جویبار، 3 دستگاه به بیمارستان شهدای زیراب سوادکوه شمالی، 2 دستگاه به دانشگاه علوم پزشکی بابل، 9 دستگاه به بیمارستان امام خمینی (ره) آمل، 4 دستگاه به بیمارستان امام رضا (ع) آمل، 2 دستگاه به بیمارستان امام خمینی (ره) فریدونکنار، 1 دستگاه به بیمارستان شهدای محمودآباد، 5 دستگاه به بیمارستان امام خمینی (ره) نور ، 6 دستگاه به بیمارستان شهید بهشتی نوشهر و 6 دستگاه به بیمارستان آیت اله طالقانی چالوس، 2 دستگاه به بیمارستان امام خامنه ای عباس آباد، 4 دستگاه به بیمارستان شهید رجایی تنکابن و 4 دستگاه به بیمارستان امام سجاد رامسر تحویل داده شد و این دستگاه ها پس از نصب و راه اندازی مورد استفاده بیماران قرار گرفت.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران همچنین از مردم درخواست کرد که در یک پروسه 10 تا 20 روزه در خانه بمانند تا این بیماری به صورت جدی کنترل شود.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 86595

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب