اولین نشست کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا ویروس (کو خبرگزاری علم و فناوری - اولین نشست کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا ویروس (کووید۱۹) برگزار شد/ مبارزه با کرونا در کمیته های تخصصی با محوریت اساتید
مسئول بسیج اساتید استان اصفهان گفت؛

اولین نشست کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا ویروس (کووید۱۹) برگزار شد/ مبارزه با کرونا در کمیته های تخصصی با محوریت اساتید

بسیج استادان استان اصفهان اولین نشست کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا ویروس (کووید۱۹) را بصورت ویدیو کنفرانس برگزار کرد. تشکیل چهار کمیته تخصصی اجتماعی، بهداشتی، معنوی و بیوتروریسم از مهمترین مصوبات این نشست برای مبارزه با کرونا بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان اولین نشست کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا ویروس (کووید19 ) با محوریت مسائل بهداشتی، فرهنگی اجتماعی، ابعاد روانشناختی و اثرات معنوی و بیوتروریسم در قالب ویدیو کنفرانس برگزار شد.

محمد باقری در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری با اشاره به این که در شرایط فعلی استفاده از بستر مجازی از ابزارهای مهم برای شکست ویروس منحوس کرونا است، گفت: ویروس کرونا مردم و کشورمان را درگیر کرده و شکست آن نیازمند عزمی جدی، جهادی و همگانی مردم و مسوولان است.

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان افزود: یک بخش مهم برای شکست کرونا خود مردم هستند که تمرکز نظرات فرهیختگان و نخبگان جامعه بخصوص استادان دانشگاه باید در این حیطه بکارگرفته شود.

وی ادامه داد: این که حضور اساتید در کلاسهای آنلاین و مجازی موفق بوده و هم تاکید شود رعایت مسائل بهداشتی، رعایت عدم حضور در اجتماعات و راه اندازی پویش در منزل می مانیم، تاثیر مسائل معنوی و ارتباط با خالق،   بیوتروریسم و معرفی تاثیر فضای مجازی دشمن در فضای حقیقی جامعه که نقش فرماندهان جنگ نرم یا همان اساتید است.

باقری سپس بر آماده سازی هر چه سریعتر طرح جامع فرهنگی برای تشویق و آگاهی بهتر مردم برای همکاری در حیطه های مختلف بخصوص شرکت در طرح غربالگری سلامت و روشنگری و مطالبه گری استادان در مبارزه با ویروس کرونا تاکید کرد، گفت: کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا ویروس (کووید19) در قالب کمیته های تخصصی برای شکست کرونا تلاش خواهد کرد.

وی تصریح کرد: تشکیل کمیته اجتماعی با محوریت دکتر بیژن شمس، کمیته بهداشتی با محوریت دکتر خدایی، کمیته معنوی با محوریت دکتر حسین مطیع و کمیته بیوتروریسم با محوریت دکتر مجتبی جعفری از مهمترین مصوبات نشست کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا ویروس (کووید19) بود.

مسوول بسیج اساتید استان اصفهان در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا یعنی جامعه پزشکی و پرستاران گرامی و کادر درمان، بر مطالبه گری از مسئولان بخصوص در تعطیلی بعضی ادارات، تشویق مردم به شرکت در طرح غربالگری همچنین کمک گرفتن از مردم برای شکست کرونا تاکید و خاطرنشان کرد: مردم غیور استان اصفهان مجددا ثابت خواهند کرد همچون گذشته در میدانهای سخت پیش قراول بوده و خواهند بود. لذا قطعا با حضور خود در خانه مجالی برای جولان این ویروس منحوس نخواهند گذاشت.

باقری تصریح کرد: جلسه بعدی کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا ویروس (کووید۱۹) نیز بصورت ویدیو کنفرانس و با دعوت و حضور اساتید پدافند غیر عامل و متخصصان عفونی اواخر این هفته تشکیل می گردد.

 

ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان»واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشورهای جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است .اولین مورد این بیماری ۳۰ بهمن ماه در ایران  شناسایی شد و تا کنون مجموع مبتلایان در کشورمان به 13983 نفر رسیده که از این تعداد  4790 نفر بهبوده یافته اند و متاسفانه 724 نفر هم جان خود را از دست داده اند،اصفهان چهارمین استان دارای بیشترین مبتلای کرونا در کشور است.  

به منظور پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در مقابل بیماری کرونا، نظام سلامت کشور اقدام به ایجاد سامانه خودارزیابی و خوداظهاری علائم بیماری کرونا نموده که هموطنان با ورود اطلاعات صحیح در مسیر شکست ویروس کرونا نقش اساسی خواهند داشت.
هم وطنان عزیز پس از ورود به سامانه به نشانی salamat.gov.ir و تکمیل پرسشنامه مربوطه و ورود شماره تلفن همراه، پیامکی در مورد وضعیت سلامتی خود دریافت خواهند کرد.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵:۱۵

شناسه خبر: 86599

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب