صدور آنی دفترچه بیمه سلامت برای بیماران فاقد بیم خبرگزاری علم و فناوری - صدور آنی دفترچه بیمه سلامت برای بیماران فاقد بیمه متبلا به کرونا/ پرداخت ۲۷۸ میلیارد ریال از بدهی بیمه سلامت به موسسات درمانی خصوصی مازندران
مدیرکل بیمه سلامت مازندران خبر داد

صدور آنی دفترچه بیمه سلامت برای بیماران فاقد بیمه متبلا به کرونا/ پرداخت ۲۷۸ میلیارد ریال از بدهی بیمه سلامت به موسسات درمانی خصوصی مازندران

مدیرکل بیمه سلامت مازندران، گفت: افراد فاقد دفترچه بیمه در صورت ابتلا به کرونا به محض بستری شدن دفترچه بیمه سلامت دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، رسول ظرفمند در خبری که در اختیار رسانه‌ها قرار داد، اظهار کرد: در هفته اخیر مبلغ 156 میلیارد و 420 میلیون ریال از مطالبات بیمارستان‌های خصوصی و دولتی غیر دانشگاهی، مبلغ  40میلیارد و 367 میلیون ریال،مطالبات داروخانه های خصوصی استان و 81 میلیارد و 524 میلیون ریال از مطالبات موسسات درمانی استان شامل آزمایشگاه‌ها، رادیولوژی‌ها، پزشکان عمومی و متخصص و درمانگاه‌های استان  را پرداخت کردیم.

وی خاطر نشان کرد:این پرداخت‌ها در راستای حمایت از حوزه سلامت استان، با توجه به اعتبار تخصیص داده شده از سوی سازمان بیمه سلامت، صورت گرفت و امید می‌رود این روند پرداخت، تأثیر بسزایی در کیفیت خدمات ارائه شده به بیمه شدگان این سازمان باشد.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران، با اشاره به  پرداختهای انجام گرفته در هفته‌های اخیر، بیان کرد: سازمان بیمه سلامت تمام تلاش خود را در این شرایط حساس برای  حمایت  بیشتر از نظام سلامت و ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان در دستور کار داشته و در همین ارتباط  278 میلیارد ریال از مطالبات موسسات درمانی طرف قرارداد را در این هفته پرداخت کرده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای ارائه خدمات به بیمه شدگان استانی، گفت: برای حمایت از بیماران کرونایی، زمان یک ماهه ارزیابی وسع برای این بیماران به 24 ساعت کاهش پیدا کرد.

ظفرمند خاطر نشان کرد:  افراد بیمار کرونایی فاقد هر گونه دفترچه بیمه به محض بستری دفترچه بیمه سلامت برای آنها صادر می‌شود.

وی به فعالیت کشیک‌های نوروزی در ادارات ، دفاتر پیشخوان منتخب و موسسات درمانی سطح استان، اشاره کرد و افزود:  خدمات بیمه ای و درمانی مورد نیاز به بیمه شدگان ارائه می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران با اعلام اینکه نیمی از جمعیت مازندران تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، گفت: بیش از 2 هزار و سیصد موسسه درمانی در سطح استان طرف قرارداد این موسسه هستند  می باشد و بیمه سلامت مازندران سالانه بیش از هفت هزار  میلیارد ریال برای هزینه درمان بیمه شدگان به موسسات درمانی طرف قرارداد استان پرداخت  می‌کند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 86611

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب