فرمانده سپاه ناحیه لارستان در گفتگو با علم و فناوری:

عزم جزم سپاه و بسیج لار برای نابودی کرونا

فرمانده سپاه ناحیه لارستان در گفتگو با علم و فناوری به تشریح اقدامات صورت گرفته سپاه و بسیج این ناحیه در مقابله با کرونا پرداخت.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت لارستان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری اذعان داشت: پس از ورود ویروس کوید 19 و شیوع آن در کشور، بسیج و سپاه نیز همچون همیشه به کمک مردم شتافتند و در زمینه های مورد نیاز به فعالیت و تلاش پرداخته اند و ما در لار نیز با توجه به موارد لازم و کمبودها برنامه ها را ترتیب داده ایم .

 

270  نفر از نیروهای سپاه و بسیج لارستان در حال خدمت رسانی به مردم در مقابله با کرونا هستند

وی پیرامون آخرین اقدامات این نهاد انقلابی همگام با سایر ارگان ها در مواجهه با کرونا ویروس در منطقه گفت: بیش از ۷۰ نفر از بسیجیان در حوزه استخراج ژل ضدعفونی به صورت مستمر در حال فعالیت بوده و بیش از ۲۰۰ نفر از نیروهای بسیج  و سپاه نیز به صورت شبانه روزی در جاده های منطقه به کمک رسانی مشغول اند .

جاهدی اظهار داشت:  در مواجهه با کرونا فعالیت در چندین حوزه را در دستور کار قرار داده ایم، با توجه به شروع ویروس کرونا در شهرستان و تصمیم کارگروه مبارزه با بیماری کرونا، تصمیم گرفته شد تا مجموعه بزرگ بسیج در راستای مقابله با بیماری همچون همیشه به خدمت رسانی مردم بپردازد. لذا چند فعالیت مختلف به موازات هم تعریف شده و در حد بضاعت و چه بسا فراتر از آن تیم سپاه و بسیج پای کار آمده است .

 

فعالیت 70 بسیجی برای تامین ژل ضدعفونی کننده

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به کمبود نیروی مرکز بیماری واگیر دانشکده علوم پزشکی لار، ۷۰ نفر بسیجی منطقه به استخراج آلوئه ورا کمک کردند .

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت لارستان پیرامون سایر اقدامات صورت گرفته برای مقابله با ویروس کوید 19 عنوان کرد: از اقدامات صورت گرفته دیگر می توان به کمک رسانی  به شبکه بهداشت و دانشکده علوم پزشکی جهت تهیه ژل های ضد عفونی اشاره کرد‌. با تحقیقاتی که کارشناسان مرکز بیماری های واگیر دانشکده داشتند با ترکیب مواد آلوئه ورا با مواد ضد عفونی کننده مانند الکل می توان اقدام به تهیه این ژل ها نمود .

وی افزود: بر همین اساس با توجه به نیروی کمی که در مرکز بیماری های واگیر در اختیار بود از مجموعه بسیج و جهادگران آن با جمع آوری آلوئه ورا از مردم و همچنین حضور در صحنه بسیجیان برای کمک استفاده شد تا این ژل ها بنا به ضرورت در اختیار مردم و کادر درمانی قرار داده شود. در همین راستا بیش از ۷۰ نفر از بسیجیان مشغول به فعالیت در استخراج ژل از برگ آلوئه ورا شدند .

سرهنگ پاسدار جاهدی با بیان اینکه یکی از صنعتگران شهرک صنعتی لار دستگاه های استخراج آلوئه ورا را تامین نمود و خیرین هم پای کارند، اظهار داشت: بخش دیگر کار نیز ساخت محلول ضدعفونی مدنظر بود که با هماهنگی کارشناسان شبکه بهداشت در چند روز اخیر در مکانی که مورد تایید بود توسط بسیجیان کلید خورده و در حال انجام است.  البته در این راستا یکی از صنعتگران که نیت خیری داشتند دستگاه های صنعتی خود در شهرک صنعتی را در اختیار بسیجیان قرار دادند که استخراج  ژل از آلوئه ورا با  سرعت بسیار بالاتری انجام شود .

وی همچنین گفت: لازم به ذکر است  در بحث تولید و تهیه مواد ضد عفونی خیرین نیز کمک شایانی نموده اند و شهرداری و آتش نشانی هم نسبت به در اختیار گذاشتن مواد لازم کمک های داشته اند  .

 

با ۲۲ چرخ خیاطی در لار، جویم و عمادده مشغول تولید ماسک بهداشتی هستیم

این مقام مسئول در خصوص فعالیت صورت گرفته در مواجهه با کمبود ماسک نیز بیان کرد: بحث دیگر تولید ماسک است که از بین کارآفرینان بسیج سازندگی و آنانی که دارای کارگاه خیاطی بودند نسبت به تولید ماسک اقدام کردیم که هم اکنون ۵ چرخ خیاطی در لار و ۷ چرخ خیاطی در جویم و ۱۰ چرخ خیاطی در عمادده با کمک مجموعه بسیج در حال تولید ماسک هستند .

وی درهمین خصوص ادامه داد: البته جهت جویم و لار تامین پارچه و مواد اولیه توسط مجموعه بسیج با کمک خیرین صورت گرفته است و خواهران بسیجی نیز بصورت خودجوش پای کار آمده اند و تولید ماسک می نمایند .

 

ماسک های تولیدی به حدنصاب بالا برسد توزیع عمومی خواهیم داشت

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت لارستان در مورد توزیع ماسک های تولیدی توضیح داد: منتظر هستیم که تعداد ماسک ها به حد نصاب بالایی برسد و با هماهنگی و بنا به ضرورت شروع به توزیع بین مردم نماییم. تعداد خیاطان ما حدود بیست نفر بوده اند اما با فراخوانی که اعلام کرده ایم تعدادی نیز با در اختیار قرار دادن وسایل و امکانات لازم و همچنین آموزش افراد از خانه خود اقدام به تولید ماسک می نمایند .

وی متذکر شد: قطعا قبل از توزیع ماسک ها آنها را استریل خواهیم نمود که نکات بهداشتی نیز رعایت گردد .

 

 ۲۰۰ بسیجی در کمپ های ورودی لار- جهرم ۲۴ ساعته مشغول به خدمت اند

سرهنگ جاهدی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات آموزشی و فرهنگ سازی صورت گرفته پرداخت و تشریح کرد: مورد دیگر کمک به آگاه سازی مردم از طریق توزیع بروشور در مساجد و اماکن مختلف، ضد عفونی کردن مساجد و معابر و اماکن عمومی بوده است .

وی از حضور بسیجیان در ورودی های شهر گفت و ادامه داد: در ورودی شهر نیز تعدادی از بسیجیان در کمپ استقرار پزشکی فعالیت دارند و از ماشین های ورودی به شهر تست کرونا گرفته و ماشین ها را نیز ضد عفونی نیز می نمایند. در جاده لار جهرم بسیجیان بصورت ۲۴ ساعته با توجه به آموزش هایی که برای حدود ۲۰۰ نفر صورت گرفته است بصورتی برنامه ریزی شده در کمپ های مشخص جهت تست کرونا حضور دارند .

 

عزم جزم سپاه و بسیج برای نابودی کرونا

این مقام مسئول از عزم راسخ سپاه و بسیج برای نابودی چنین گفت: ما آمادگی خود را تا ریشه کن شدن این بیماری اعلام مینماییم و اقدامات بعدی را نیز صورت خواهیم داد .

وی در پایان خطاب به مردم بیان داشت: بهترین راه مقابله و قطع اپیدمی این ویروس ماندن در خانه و عدم حضور در اجتماعات در کنار رعایت کامل نکات بهداشتی فردی و عمومی می باشد .

 

گفتگو از علی طیبی زاده

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 86619

مطالب مرتبط :
مالک اشتر

دهمین جشنواره مالک اشتر در استان اردبیل برگزار شد

دهمین جشنواره مالک اشتر سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل با تجلیل از فرماندهان و رده‌های برتر سپاه و بسیج برگزار شد.

۰

معرفی کتاب؛

کتاب یادت باشد

کتاب حاضر به زندگی فردی که از خواسته ها و آرزوهای دنیایش گذشت تا با حضرت عباس (علیه السلام) محشور شود ، می پردازد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
یک ایرانی
۰ مخالف          ۰ موافق
سه شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳:۲۷

خداقوت به همه کسانی برای سلامت مردم در تلاش هستند

اشتراک گذاری مطالب