سازمان بهداشت جهانی: از مصرف داروی ایبوپروفن برای علائم COVID-۱۹ خودداری کنید

سازمان بهداشت جهانی روز سه‌شنبه توصیه كرد كه افراد مبتلا به علائم COVID-۱۹ از مصرف ایبوپروفن خودداری كنند، زیرا مقامات فرانسوی هشدار دادند كه داروهای ضد التهابی می توانند اثرات ویروس را بدتر كنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری  از اصفهان به نقل از ساینس آلرت، سازمان بهداشت جهانی روز سه‌شنبه توصیه كرد كه افراد مبتلا به علائم COVID-19 از مصرف ایبوپروفن خودداری كنند، زیرا مقامات فرانسوی هشدار دادند كه داروهای ضد التهابی می توانند اثرات ویروس را بدتر كنند.

 

 

 

هشدار وزیر بهداشت فرانسه، وران، پس از مطالعه اخیر در مجله پزشکی لنست، فرض بر این بود كه آنزیمی تقویت شده توسط داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن می تواند عفونت COVID-19 را تسهیل و بدتر كند.

در مورد مطالعه، سخنگوی WHO کریستین لیند مایر در ژنو به خبرنگاران گفت کارشناسان آژانس بهداشت سازمان ملل متحد "در حال جستجوی این امر برای راهنمایی بیشتر هستند."

وی گفت: "در این میان ، توصیه می کنیم از پاراستامول استفاده کنید و از ایبوپروفن به عنوان یک خود درمانی استفاده نکنید. این مهم است."

وی افزود: اگر ایبوپروفن "توسط متخصصان بهداشت و درمان تجویز شده باشد، قطعاً مسئولیت این امر به عهده آنهاست"

اظهارات وی پس از آن منتشر شد كه Veran توئیتی را ارسال كرد و هشدار داد كه استفاده از ایبوپروفن و داروهای ضد التهابی مشابه می تواند "یك عامل تشدید كننده" در عفونت های COVID-19 باشد.

وی نوشت: "در مورد تب، پاراستامول مصرف کنید."

وزیر فرانسوی خاطرنشان کرد: بیمارانی که قبلاً با داروهای ضد التهاب تحت درمان هستند، باید از پزشک خود مشاوره بگیرند.

پاراستامول را باید مطابق با مقدار توصیه شده مصرف کرد، زیرا بیش از حد آن ممکن است به کبد آسیب برساند.

بیماری همه گیر COVID-19 که حدود 190000 نفر در سراسر جهان را آلوده کرده و بیش از 7،800 نفر را کشته است، در بیشتر افراد علائم خفیفی ایجاد می کند، اما می تواند منجر به ذات الریه و در برخی موارد بیماری شدید شود که می تواند منجر به نارسایی چند اندام شود.

حتی قبل از همه گیری کروناویروس، مقامات فرانسوی زنگ خطر راجع به "عوارض عفونی" جدی در رابطه با استفاده از ایبوپروفن، که تحت مارک های مختلفی مانند Nurofen و Advil و سایر داروهای ضد التهابی فروخته می شود را به صدا در آورده بودند.

انتهای پیام/

https://www.sciencealert.com/who-recommends-to-avoid-taking-ibuprofen-for-covid-19-symptoms

زمان انتشار: شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱:۳۵

شناسه خبر: 86659

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب