حمایت از ۴۸ طرح مخترعین و مبتکرین استان اردبیل خبرگزاری علم و فناوری - حمایت از ۴۸ طرح مخترعین و مبتکرین استان اردبیل
مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل مطرح کرد:

حمایت از ۴۸ طرح مخترعین و مبتکرین استان اردبیل

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: این سازمان توانست در سال ۹۸ از ۴۸ طرح مخترعین و مبتکرین بسیجی حمایت مالی و معنوی کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ فاضل احدی مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل ضمن تبریک فرارسیدن سال نو ابراز داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هر دوره و زمانی به فراخور مقتضیات آن دوره اقدامات مناسبی را انجام داده است. در برهه کنونی انجام فعالیت هایی متناسب با اقتصاد مقاومتی و کسب و کارهای دانش بنیان جزء اولویت های سپاه است.

وی افزود: سازمان بسیج علمی، پژوهشی در عرصه علمی به دنبال جریان سازی و گفتمان سازی علمی و مطالبه گری تخصصی است. ما به دنبال تولید علم نافع هستیم. علمی که در راستای کمک به جامعه و زندگی مردم و رفع مشکلات پیش رو باشد و در نتیجه به تولید محصول ختم شده و نوآوری داشته و ثروت ایجاد کند.

احدی تصریح کرد: اکنون در این سازمان 13 هسته فناور در مراکز رشد تعریف شده است. همچنین 22 پایگاه علمی در برخی از مساجد معین اردبیل راه اندازی یا تقویت شده است. یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری مسجد محوری است. به همین دلیل انجام برنامه های علمی و حمایت از جوانان مسجدی قسمتی از برنامه های سازمان بسیج علمی سپاه حضرت عباس (ع) است. نگاه ما به پایگاههای بسیج نگاه مسجد محوری است.

وی بیان کرد: برای اولین بار در کشور مرکز مشترک با پارک علم و فناوری استان با حضور دکتر رحیم جهت استفاده بسیجیان از ظرفیت های طرفین راه اندازی شد.

احدی اضافه کرد: مرکز ثبت اختراع و ثبت ایده و طرح و شرکت توسط مخترع بسیجی جاوید پرسیاوش راه اندازی شد و مخترعین را برای ثبت اختراع معرفی کردیم. در سال جاری حدود 85 طرح به مرحله ثبت اختراع رسیده است.

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل بیان کرد: برای اولین بار در کشور با اداره استاندارد جهت همکاری در راستای تدوین استاندارد برای محصولات ثبت اختراع و نوین تفاهم نامه انعقاد گردید.

احدی گفت: با جهاد دانشگاهی استان اردبیل تفاهم نامه امضا گردید تا بسیجیان برای اخذ تحقیقات لازم از مرکز ناباروری قفقاز استفاده نمایند. همچنین جهت استفاده بسیجیان از امکانات گسترده با سازمان فنی و حرفه ای استان تفاهم نامه ای نیز امضا گردید.

وی گفت: باید شیرینی علم و فناوری در منازل مردم دیده شود که با تبدیل فناوری‌ها به ثروت علاوه بر افزایش ثروت در کشور و قشر بسیج، زمینه انتشار و جریان سازی فرهنگ مقاومت ایران اسلامی فراهم می‌شود.

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل ادامه داد: حمایت از مخترعان و مبتکران بر اساس ظرفیت استان‌ در اولویت کار این سازمان است. این سازمان توانست در سال 98 از 48 طرح مخترعین و مبتکرین بسیجی حمایت مالی و معنوی کند. برخی از طرح های موفق سازمان به مراکز تخصصی کشوری بریا تجاری سازی محصولات از جمله ارتباط با مرکز بومی سازی صنایع فلزی وزارت دفاع- قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) – وزارت جهاد کشاورزی بخش ماشین آلات کشاورزی و ... معرفی شده است.

احدی اضافه کرد: کارگروه‌های تخصصی درخانه نخبگان براساس توانمندی و ظرفیت استان‌ها تشکیل می‌شود و در این کارگروه‌ها پس از اولویت‌بندی و ادغام آن با نیاز بازار، عنوان‌های اصلی پروژه‌ها تدوین و شناسایی می‌شود.

وی یادآور شد: در مرکز رشد و فناوری علاوه بر حمایت مالی از طرح‌های بسیجیان کارگاه و آزمایشگاه به صورت رایگان در اختیار آنان قرار گرفته است. و همچنین تمامی دوره های آموزشی کارآفرینی در قالب کلاس های ( پرورش بوقلمون، بلدرچین، کشت زعفران، کشت درختان اصلاح شده و ... ) در این سازمان برگزار و گواهینامه صادر شده است.

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل گفت: در استان بیش از ۲۰۰ نخبه علمی و مخترع زیر نظر آن مرکز فعالیت می کنند
فاضل احدی افزود: بسیاری از طرح های نخبگان در صف تجاری سازی هستند و باید همه مسئولان برای رفع موانع آنها تلاش کنند.

وی با اشاره به برگزاری هر ساله جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان اردبیل افزود: این جشنواره به یک برند علمی در سطح استان تبدیل شده است و همه ساله استاندار محترم استان با مخترعین شرکت کننده در این جشنواره جلسه ای مفصل با حضور مسئولین نظامی و انتظامی و اجرایی استان برگزار می کند و در آن مشکلات این مخترعان و تولیدکنندگان استان مورد بررسی قرار می گیرد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل گفت: طرح های مورد حمایت علاوه بر اینکه از کمک‌های بلا عوض ۲۰ تا ۵۰ میلیون ریالی بهره مند می شوند به دستگاهها و سازمانهای مرتبط و همچنین بانکها برای دریافت وام قرض الحسنه نیز معرفی می گردند.

زمان انتشار: یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 86692

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب