دانشجویان دانشگاه تبریز در مسابقات کشوری «کمیکار» خبرگزاری علم و فناوری - دانشجویان دانشگاه تبریز در مسابقات کشوری «کمیکار» در سکوی نخست ایستادند

دانشجویان دانشگاه تبریز در مسابقات کشوری «کمیکار» در سکوی نخست ایستادند

تیم دانشجویان دانشکده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه تبریز در سیزدهمین دوره مسابقات دانشجوئی کمیکار در بخش جداسازی آزمایشگاه مقام اول را کسب نمود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی،دکتر سعید زینالی هریس، رئیس دانشکده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه تبریز در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری با اشاره به کسب این موفقیت دانشجویان تبریزی گفت: مراسم اختتامیه این مسابقات در دانشگاه امیر کبیر برگزار شد و دانشجویان دانشگاه تبریز به کسب عنوان اول این رقابت های ملی افتخار دیگری برای دانشگاه تبریز کسب کردند.

 

وی ادامه داد: دانشجویان دانشگاه تبریز در بخش جداسازی  آزمایشگاه  در این دوره  از مسابقات موفق شدند عنوان اول مسابقات را کسب کنند.

دکتر زینالی  افزود: مسابقات  کشوری کمیکار با حضور سی و دو تیم از دانشگاههای کشور دردانشگاه  صنعتی امیر کبیر برگزار شد  و تیم ها در چهار بخش  پوستر، لیگ آزاد ،عملکرد و جداسازی باهم  به  رقابت  پرداختند  که در نهایت  تیم دانشگاه تبریز متشکل از دانشجویان  عضو انجمن علمی دانشجویی رشته  مهندسی شیمی و نفت   به  سرپرستی دکتراحمدلوی داراب  در بخش جداسازی مقام نخست  را کسب نمودند.

رئیس دانشکده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه تبریز با اشاره به کیفیت برتر این مسابقات در مورد اهداف این رقابت علمی اظهارداشت: طراحی و ساخت ماشین های کوچک کمیکار به گونه ای است که نیروی محرکه آن با انجام یک واکنش شیمیایی تأمین می شودو دانشجویان دانشگاه  تبریز در بخش جداسازی آزمایشگاه  موفق شدند مقدار ۱.۵ لیتر مخلوط آب و الکل را با روش‌های مختلف جداسازی از یکدیگر جدا کنند تا قابلیت  استفاده در خودروی کمیکار را داشته  باشد.

به گفته وی فراهم آوردن زمینه ای برای مشارکت دانشجویان در ارتقاء سطح علمی ،ارائه جایگزینی مناسب برای افزایش راندمان و کاهش آلاینده ها ،ابتکار در طرح، سادگی و ارزانی طرح، کار گروهی منسجم، ملاحظات زیست محیطی، ایمنی و موفقیت در عملکرد، از دیگر اهداف این مسابقات  دانشجوئی است.

زمان انتشار: یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۸:۵۵

شناسه خبر: 86729

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب