در اثر کمبود تجهیزات، بیمارستان ها به چاپ سه بعدی خبرگزاری علم و فناوری - در اثر کمبود تجهیزات، بیمارستان ها به چاپ سه بعدی روی آورده اند

در اثر کمبود تجهیزات، بیمارستان ها به چاپ سه بعدی روی آورده اند

یک استارتاپ ایتالیایی برای تامین تجهیزات مورد نیاز بیماران مبتلا به کروناویروس دریچه هایی را با فناوری چاپ سه بعدی ساختند که دستگاه تنفس را به ماسک های اکسیژن متصل می کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، در اوایل این ماه ، مدیرعامل یک استارتاپ ایتالیایی که در حوزه چاپ سه‌بعدی فعالیت دارد، دریافت که بیمارستانی که در نزدیکی مرکز شیوع کروناویروس در ایتالیا قرار گرفته، به کمبود تجهیزاتی کوچک اما مهم دچار شده است. این تجهیزات، دریچه‌هایی هستند که دستگاه تنفس را به ماسک‌های اکسیژن متصل می‌کنند.

شرکتی که این دریچه‌های کوچک را می‌سازد، نمی‌توانست از عهده میزان تقاضا برآید؛ به همین دلیل پزشکان تصمیم گرفتند تا راه‌حل‌های جدیدی ارائه دهند.

یک استارتاپ ایتالیایی برای تامین تجهیزات مورد نیاز بیماران مبتلا به کروناویروس دریچه هایی را با فناوری چاپ سه بعدی ساختند که دستگاه تنفس را به ماسک های اکسیژن متصل می کنند.

کریستین فراکاسی مدیرعامل این استارتاپ در مصاحبه‌ای گفت: ما در مورد این کمبودها شنیدیم و به سرعت با بیمارستان تماس گرفتیم تا نمونه‌های دریچه تهیه شده با فناوری چاپ سه‌بعدی را به آنها معرفی کنیم. بیمارستان، فناوری ما را آزمایش کرد و کارآیی آنها را مورد تایید قرار داد. ما پس از این آزمایش، 100 دریچه تولید کردیم و آنها را به افراد مورد نیاز رساندیم.

این استارتاپ، تنها جایی نیست که پژوهشگران در آن برای مقابله با کروناویروس تلاش می‌کنند. براساس گزارش Post Standard of Siracuse در لیورپول ، آیزاک بودمن و استفانی کیف دو پژوهشگر اهل نیویورک نیز طی پروژه‌ای به چاپ سه‌بعدی بیش از 300 سپر حفاظتی صورتی پرداختند تا کسانی که در مراکز آزمایش کروناویروس مشغول کار هستند، از آنها استفاده کنند.

تلاش برای ارائه فناوری‌هایی که به مقابله با کروناویروس کمک می‌کنند، در سراسر جهان ادامه دارد و شرکت‌ها و استارتاپ‌های گوناگون برای ابداع و ارائه فناوری‌های جدید تلاش می‌کنند.

 

زمان انتشار: دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۸:۳۴

شناسه خبر: 86752

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب