تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی به ۹۳۷ ن خبرگزاری علم و فناوری - تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی به ۹۳۷ نفر رسید

تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی به ۹۳۷ نفر رسید

امروز (سه شنبه) با مثبت اعلام شدن تست کرونای ۷۰ نفر جدید تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی به ۹۳۷ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی، دکتر ر‌جایی مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز  با حضور در گفت‌وگوی خبری شبکه استانی آذربایجان شرقی به  تشریح آخرین وضعیت کرونا در آذربایجان‌شرقی پرداخت و گفت:در ۲۴ ساعت گذشته، نتیجه تست ۷۰ نفرمثبت اعلام شد و تعداد مبتلایان قطعی به کرونا در استان ۹۳۷ به رسید.

وی افزود :  وقتی آماری اعلام می‌کنیم صرفا  آمار افرادی است که به بیمارستان مراجعه کرده‌اند روند صعودی نشان‌دهنده تعداد قطعی مبتلایان نیست زیرا چندین برابر آن در بین ناقلان و ترددکنندگان است.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: ترس ما از این افرادی است که توجهی به نکات بهداشتی نکرده و در جامعه در حال تردد هستند و شاید از اینکه ناقل بیماری هستند نیز خبری ندارند.

 دکتر رجایی متذکر شد: تمام تلاش ما برای  مقابله با تشدید ویروس است،  از این‌رو بهترین راه همان پیشگیری است که بهترین پیشگیری هم رعایت نکات بهداشت و عدم تجمع و ماندن در خانه است.

ویروس‌های کرونا (یا کروناویروس‌ها) خانواده‌ای از ویروس‌ها هستند که بیماری‌های مربوط به دستگاه تنفسی از سرماخوردگی معمولی گرفته تا برونشیت و عفونت مجاری تنفسی را منجر می‌شود.

ویروس کووید ۱۹، از طریق تنفس و تماس هم منتقل می‌شود و همین امر کنترل آن را دشوار کرده است. این ویروس، بیماری «سندرم زجر تنفسی حاد» یا ARDS را در فرد مبتلا ایجاد می‌کند، یک بیماری خطرناک و نارسایی دستگاه تنفسی است که با گسترش سریع التهاب و عفونت در ریه‌ها شروع می‌شود. در ادامه به‌دلیل پر شدن کیسه‌های هوایی شُش‌ها از مایع میان‌بافتی، اکسیژن کافی به فرد نمی‌رسد و در صورت عدم رسیدگی به‌موقع بیمار با خطر مرگ مواجه خواهد بود.

زمان انتشار: سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵:۴۰

شناسه خبر: 86774

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب