توصیه های فوق تخصص قلب به بیماران قلبی خبرگزاری علم و فناوری - توصیه های فوق تخصص قلب به بیماران قلبی

توصیه های فوق تخصص قلب به بیماران قلبی

افراد با سنین بالا، دارای آسیب‌های بدنی، سیستم ایمنی ضعیف و نارسایی قلبی بیشتراز دیگران در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونا هستند. این افراد باید بیش از پیش بهداشت فردی و موارد استریلیزه را مراعات کنند و از کسانی که نشانه‌های بیماری حتی در حد سرماخوردگی دارند، دور بوده و مایعات زیاد مصرف کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از  آذربایجان شرقی،دکتر رضایت پرویزی، فوق تخصص جراحی قلب و عروق، در گفت‌وگو با خبرنگار علم و فناوری ضمن توصیه به مراقبت و رعایت نکات بهداشتی گفت: بیمارانی که نارسایی قلبی دارند هشدارها و پیام های بهداشتی را که از سوی وزارت بهداشت ارائه می شود، جدی بگیرند.

افراد با سنین بالا، دارای آسیب‌های بدنی، سیستم ایمنی ضعیف و نارسایی قلبی در این ایام باید بیشتر مراقب سلامتی خود باشند، زیرا بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونا هستند. این افراد باید بیش از پیش بهداشت فردی و موارد استریلیزه را مراعات کنند و از کسانی که نشانه‌های بیماری حتی در حد سرماخوردگی دارند، دور باشند و مایعات زیاد مصرف کنند.

دکتر پرویزی به بیمارانی که عمل جراحی قلب انجام دادده اند اظهارداشت: اگر قدرت قلبی این افراد بالاست همانند سایر افراد به هشدارهای و پیام های وزارت بهداشت توجه کنند. افراد دارای مشکلات قلبی در صورت بیرون رفتن از منزل حتما موارد ایزولاسیون را رعایت کرده، از دستکش استفاده کنند و در صورت تماس با اشیا حتما دست های خود را با آب و صابون بشویند. کسانی که مدت طولانی از عمل جراحی قلب آنها گذشته است نیز مانند افراد معمولی باید هشدارها و موارد بهداشتی را رعایت کنند.

این فوق تخصص قلب خاطرنشان کرد:کسانی که سابقه فامیلی بیماری قلبی دارند، اگر دچار درد سینه مشکوک هستند، در اسرع وقت با پزشک متخصص یا اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند و راهنمایی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه بیماران قلبی به چند گروه تقسیم می‌شوند، اظهار کرد: این افراد شامل دارندگان سابقه بیماری و تحت نظر پزشک متخصص و نیز بیماران قلبی مرد بالای ۴۰ سال و خانم بالای ۴۵ سال هستند. دردهای سینه مشکوک که با انجام فعالیت و بالا رفتن از پله و سربالایی بیشتر شده و تداوم پیدا می کند باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

این متخصص قلب و عروق افزود: دردهای قلبی اغلب در طرف چپ سینه احساس می‌شود که این درد به گردن، پشت سینه و بازوی چپ نیز سرایت کرده و حتی ممکن است در فک چپ نیز احساس شود. افراد دارای سابقه فامیلی بیماری رگ‌های قلبی در پدر، مادر و یا برادر و خواهر خود، حتما با بروز این علایم در اولین فرصت با پزشک قلب و یا با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند تا مطمئن شوند مشکل قلبی ندارند.

 

زمان انتشار: جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 86776

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب