خبرگزاری علم و فناوری

حلقه هوشمند اورا می تواند در تشخیص زودهنگام ویروس کرونا مفید باشد

حلقه هوشمند اورا می تواند به تشخیص علائم فیزیولوژیکی اولیه که ممکن است نشانگر شروع COVID ۱۹ باشد کمک کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از تک کرانچ؛ شرکت های نوپا در یافتن راه های جدید برای کمک به تلاش های مداوم برای مبارزه با گسترش جهانی COVID 19  در طی همه گیری کروناویروس ادامه می دهند، سازنده سخت افزار سلامتی شخصی Oura نیز از این قاعده مستثنا نیست. راه اندازی حلقه هوشمند در حال مطالعه با دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو (UCSF) در یک مطالعه جدید است تا ببیند آیا دستگاه آن می تواند به تشخیص علائم فیزیولوژیکی اولیه که ممکن است نشانگر شروع COVID 19 باشد کمک کند.

این مطالعه شامل دو بخش خواهد بود: حدود 2000 متخصص بهداشت و درمان در خط مقدم، در طول مطالعه حلقه های اورا را برای پوشیدن دریافت می کنند. این حلقه ها دمای بدن یک کاربر را به طور مداوم و همچنین الگوهای خواب، ضربان قلب و میزان فعالیت آنها ردیابی می کنند. تب یک علامت شایع و اولیه است که می تواند COVID 19 را نشان دهد، و یک خواندن مداوم دمای بدن می تواند تب را خیلی زود تشخیص دهد.

مطمئناً این برای تأیید یک مورد COVID 19 کافی نیست، اما هدف از این تحقیق تعیین این است که آیا محدوده قرائت آهنگ حلقه اورا، که با هم و همراه با سیگنال های دیگر ممکن است باشد، در نوعی تلاش برای تشخیص زود هنگام مفید است یا خیر.

یک دلیل خوب وجود دارد که محققان معتقدند Oura می تواند در تشخیص زود هنگام استفاده شود: یکی از کاربران اورا در فنلاند ادعا می کند که این حلقه به او هشدار داده است که وی قبل از نمایش هرگونه علائم آشکار ویروس، بیمار بوده است و باعث می شود وی آزمایش شود (نسبتاً آسان در آن کشور) نتایج آزمایش تأیید کرد که در حالی که بدون علامت بود، او در واقع COVID 19 را منقبض کرده بود.

در نتیجه، محقق  UCSF، دکتر اشلی میسون فرض می کند که حلقه اورا می تواند از ابتلا به COVID 19 تا دو یا سه روز قبل از بروز علائم بارزتر، مانند سرفه پیش بینی کند.

قادر به تشخیص وجود ویروس در فرد اولیه، کلیدی برای اقدامات مهار جهانی است، اما مهمتر از همه در مورد کارکنان مراقبت های بهداشتی مقدم است. هرچه زودتر یک پاسخ دهنده خط مقدم تشخیص داده شود، احتمال اینکه همکاران خود یا دیگران را که در یک مکان نزدیک کار می کنند، در معرض خطر قرار دهند، کمتر است.

علاوه بر حلقه های اورا برای شرکت کنندگان در مطالعه، برنامه این است که آن را گسترش دهد تا جمعیت عمومی کاربر Oura را شامل شود، به این معنی که بیش از 150،000 کاربر جهانی می توانند با شرکت در خواندن حلقه خود، مشارکت کرده و به جمع کلی اطلاعات موجود اضافه کنند. و علائم روزانه بررسی شود.

برای کاربران فعلی اورا، یک راه میانبر نسبتاً کم برای کمک به تلاش جهانی برای مقابله با بیماری همه گیر - حتی بدون ترک خانه است.

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 86778

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب