فعالیت گروه های جهادی برای مقابله با ویروس کرونا

با هدف پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، بیش از سه هزار نیروی بسیجی در قالب ۲۱۴ گروه جهادی بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل فعالیت می کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ سرهنگ پاسدار علی پیرجاهد مسئول بسیج سازندگی استان اردبیل اظهارداشت: با هدف پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تاکنون بیش از سه هزار نیروی بسیجی در قالب 214 گروه جهادی بسیج سازندگی سپاه استان فعالیت می کنند و بیش از 807 هزار ماسک در مناطق محروم استان اردبیل بصورت خانه به خانه در درب منازل توزیع شده است.

پیرجاهد با قدردانی از تمامی خیرین استان اردبیل در امر کمک رسانی در امر توزیع ماسک و اقلام بهداشتی و بسته های غذایی در این مدت از شیوع کرونا ویروس در کشور تصریح کرد: 355 نفر از خیرین استان اردبیل در زمینه های مختلف و در امر توزیع رایگان اقلام بهداشتی و درمانی و غذایی در رابطه با شیوع و مقابله با کرونا ویروس با سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل همکاری داشته است.

وی تصریح کرد: 230 نفر از کادر درمانی بسیج سازندگی سپاه استان اردبیل در سطح استان با فعالیت شبانه روزی هزاران نفر از مردم استان را در این مدت غربالگری کرده اند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: 63 کارگاه تولیدی ماسک در استان اردبیل راه اندازی شده است و در این کارگاه ها 500 نفر از نیروهای جهادی بسیج بصورت 24 ساعته وشبانه روزی در امر تولید ماسک فعالیت داشته اند.

پیرجاهد تصریح کرد: تاکنون 91 هزار و 500 لیتر مواد ضدعفونی کننده سطوح و 5 هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده دست در مناطق مختلف شهری و روستای بصورت رایگان توزیع شده است .

وی ادامه داد: با همکاری 600 نفر از بسیجیان و گروهای جهادی بسیج سازندگی 18 هزار و 400 دستکش بصورت رایگان و 3 هزار 495 بسته غذایی در بین نیازمندان و خانواده های بی بضاعت تحت فشار بیماری کرونا ویروس با همکاری خیرین استان توزیع شده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در پایان از ادامه فعالیت های  پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس در سطح استان از توزیع روزانه 10 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در مناطق مختلف شهری و روستای خبرداد و گفت: نیروهای جهادی بسیج و سپاه تا شکست کامل این بیماری مرموز کرونا ویروس در سطح کشور و استان اردبیل شبانه روز در کنار مردم خواهند جنگید.

توزیع 250هزار ماسک n95 در بین مراکز درمانی استان اردبیل

محسن ارزنلو معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: با آغاز شیوع بیماری کرونا در سطح استان اردبیل و مشکلات وکمبودهای موجود جهت تهیه ملزومات پزشکی و حفاظتی، اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا وداروی دانشگاه، با تلاش های شبانه روزی و رایزنی با تامین کنندگان ملزومات پزشکی تعداد یک‌میلیون و یکصد هزار عدد دستکش معاینه، ۲۵۰ هزار عدد ماسک جراحی و n95 و ۴۰۰ عدد لباس محافظ را‌ تامین و در بین ۱۷ مرکز درمان دانشگاهی و غیر دانشگاهی توزیع نموده است.

 وی همچنین تصریح کرد: جهت تامین کسری اقلام بهداشتی مورد نیاز در مراکز درمانی استان مجوز موقت راه انداری ۳ باب کارخانه تولید انواع ماسک و لباس بیمارستانی‌ از سوی معاونت غذا و داروی دانشگاه صادر شده است و امید آن است با راه اندازی این مجموعه ها به زودی از لحاظ تامین ماسک و لباس بیمارستانی در سطح استان به خودکفایی برسیم.

دکتر ارزنلو ادامه داد: اداره تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو همچنان با عزمی راسخ و خستگی ناپذیر، در تلاش جهت تامین ملزومات پزشکی و محافظتی مورد نیاز کادر درمان استان می باشد و در این خصوص از تلاش های آقای تورج صمدی کارشناس مسئول روابط عمومی دانشگاه به جهت تامین حجم زیاد ماسک برای دانشگاه تشکر و قدردانی می کنم.

زمان انتشار: سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳:۳۹

شناسه خبر: 86780

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب