تولید روزانه ۳۰۰ ماسک در کارگاه دانش آموزی هنرستان خبرگزاری علم و فناوری - تولید روزانه ۳۰۰ ماسک در کارگاه دانش آموزی هنرستانی در بیضا

تولید روزانه ۳۰۰ ماسک در کارگاه دانش آموزی هنرستانی در بیضا

دانش آموزان هنرستان دخترانه تلاش و خرد شهر بیضا روزانه بین دویست تا سیصد ماسک جهت توزیع رایگان میان مردم تهیه می کنند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ دانش آموزان هنرستان دخترانه تلاش و خرد شهر بیضا روزانه بین دویست تا سیصد ماسک جهت توزیع رایگان میان مردم تهیه می کنند . 

خانم کلانتری، مدیر هنرستان دخترانه تلاش وخرد شهر بیضا  گفت: به منظور کمک به نیازمندان و تامین بخشی از ماسک های مورد نیاز مردم تعداد پانزده نفر از دانش آموزان این هنرستان با همکاری جمعی از خیرین بصورت خودجوش در دو شیفت کاری در کارگاه خیاطی این هنرستان روزنه بین دویست تا سیصد عدد ماسک طراحی، برش و دوخت می زنند .

وی ادامه داد: ماسک های تولید شده جهت استریل و ضدعفنونی شدن در اختیار بیمارستان حضرت قمر بنی هاشم «ع» قرار می دهند که پس از ضدعفونی و استریل شدن به صورت رایگان میان مردم توزیع می شود .

لازم به ذکر است این هنرستان از محل موقوفات مرحوم حاج خلیل زالی احداث و نیاز های آموزشی آن نیز از محل موقوفات همین مرحوم تهیه و تامین می گردد .

ضمناً تعدادی از مربیان خیاطی شهر بیضا نیز اعلام کردند کارگاه آموزشی دوخت ماسک و البسه کادر پزشکی همه روزه در ستاد نماز جمعه شهرستان بیضا برگزار و آماده آموزش رایگان به هنرجویان و علاقمندان می باشند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ پس از بالاگرفتن تب کرونا و شیوع آن در کشور، مواد بهداشتی و ضدعفونی برای مقابله با ویروس کووید 19 از جمله ماسک، دستکش و مواد و ژل ضدعفونی نایاب شد که در ادامه گروه های مردمی و بسیجیان اقدام به راه اندازی کارگاه هایی برای تولید آن موارد کرده اند .

 

خبرنگار: جلال خلیلی

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 86789

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب