اولین شهید مدافع سلامت در جبهه مقابله با کرونا در خبرگزاری علم و فناوری - اولین شهید مدافع سلامت در جبهه مقابله با کرونا در چهارمحال و بختیاری به ثبت رسید

اولین شهید مدافع سلامت در جبهه مقابله با کرونا در چهارمحال و بختیاری به ثبت رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: متاسفانه شب گذشته یکی از همکاران خدوم مجموعه بهداشت و درمان چهارمحال و بختیاري بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت، اميد است روح اين شهيد مدافع سلامت با روح شهداي راه خدمت محشور شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری ؛ دکتر مجید شیرانی در ششمین جلسه ستاد استانی پيشگيري و مقابله با ويروس کرونا مورخ چهارم فروردين ماه ۹۹ که با حضور استاندار محترم و مديران ارشد استاني تشکيل شد، افزود: تا صبح امروز کل مراجعان و افراد بستري در بيمارستان‌هاي استان ۳۸۳ نفر بوده است كه از اين تعداد در حال حاضر ۶۲ نفر بستري هستند، تعدادي مرخص شده و تعدادي هم فوت شدند.

 

وی با اشاره به اینکه در روزهای گذشته به‌واسطه تراکم آزمایش‌های ارسال شده به تهران جهت تاييد نهايي بيماري کرونا در استان دچار مشکل بوديم، ادامه داد: آزمايشگاه تاييد نهايي کرونا از شب گذشته در چهارمحال و بختياري راه‌اندازي شده است و نتايجي كه امروز اعلام شد ماحصل همين آزمايشگاه بوده كه طي ۲۴ ساعت آماده مي‌شود.

 

دکتر شیرانی با بیان اینکه هماهنگی و همراهي خوبي در تعطيلي بازار شب عيد صورت گرفت که در کاهش تراکم جمعيت بسيار اثرگذار بود، خاطرنشان كرد: يكي از شهرستان‌هايي كه در كنترل بازار به‌ويژه بازارهاي محلي چندان موفق نبود لردگان است، لذا طي يك هفته آينده بايد كنترل‌ها در اين شهرستان بيشتر شود.

 

وی اضافه کرد: گندزدایی محیط یکي از راه‌هاي خوب مقابله با بيماري کرونا است که بايد با جديدت و به‌صورت اصولي ادامه پيدا کند، اگرچه تاكنون نيز به بهترين شكل انجام شده است، گروه‌هاي مختلف از بسيج، ورزش و جوانان، سازمان‌هاي مردم‌نهاد و... در اين امر همكاري لازم را داشته‌اند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد: تصریح کرد: تاکنون تهیه و توزیع مواد گندزدا برعهده دانشگاه علوم پزشکي شهركرد بوده كه بار زيادي را به دانشگاه تحميل مي‌كرده است، لازم است وظيفه برعهده دستگاه‌هاي ديگر گذاشته شود.

 
 
دکتر شیرانی خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه شرایط درخصوص بيماري کرونا اميدوارکننده است و انتظار داريم طي روزهاي آينده روند بيماري شيب نزولي داشته باشد اما نمي‌توان به طور قطع پايان اين بيماري را اعلام كرد بايد راهكارهايي درخصوص بازگشايي ادارات، بانك‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها اتخاذ شود.
 
 
 
 
 
انتهای پیام/۱۰۲۰ع

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵:۴۱

شناسه خبر: 86793

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب