پرستار بودن و احساس وظیفه باعث شد با شیوع کرونا به خبرگزاری علم و فناوری - پرستار بودن و احساس وظیفه باعث شد با شیوع کرونا به مراجع ذیربط اعلام آمادگی کنم/آماده سازی و آموزش نیروهای داوطلب در رده های مختلف خدمت
سوپروایزر آموزشی بزرگترین نقاهتگاه اصفهان؛

پرستار بودن و احساس وظیفه باعث شد با شیوع کرونا به مراجع ذیربط اعلام آمادگی کنم/آماده سازی و آموزش نیروهای داوطلب در رده های مختلف خدمت

شهناز شوشتری زاده، گفت: پرستار بودن و احساس وظیفه باعث شد با شیوع ویروس کرونا به مراجع ذیربط و ذیصلاح استان اعلام آمادگی کنم حالا در بزرگترین نقاهتگاه اصفهان در مسئولیت سوپروایزر آموزشی در یک تیم شش نفره آماده سازی و آموزش نیروهای داوطلب در رده های مختلف خدمت جهت حضور آنان در فضاهای مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا در نقاهتگاه را انجام می دهیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، شهناز شوشتری زاده، با بیان این که از سال ۱۳۷۳ همکاری خود را با دانشگاه آزاد اسلامی شروع کردم و از همان ابتدای شکل گیری بسیج اساتید هم عضو آن شده ام، گفت: پرستار بودن و احساس وظیفه باعث شد با شیوع ویروس کرونا به مراجع ذیربط و ذیصلاح استان اعلام آمادگی کنم که به بزرگترین نقاهتگاه اصفهان در اردوگاه شهید بهشتی شهر ابریشم معرفی و بنا به تشخیص مسئول نقاهتگاه در مسئولیت سوپروایزر آموزشی در یک تیم شش نفره آماده سازی و آموزش نیروهای داوطلب در رده های مختلف خدمت جهت حضور آنان در فضاهای مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا که دوره نقاهت خود را در نقاهتگاه سپری میکنند انجام می دهیم.

شهناز شوشتری زاده در پاسخ به سوال ما در رابطه با تحصیلات و سوابق کاری اش با بیان این که حدود 25 سال است که در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می کنم و از همان ابتدای شکل گیری بسیج اساتید هم عضو آن شده ام،  گفت: کارشناسی پرستاری، کارشناسی ارشد روان پرستاری/ بهداشت روان، کاشناسی ارشد برنامه ریزی آموزشی، و دکتری فلسفه آموزش رشته هایی بوده که در آن تحصیل کرده است.

وی افزود: در حال حاضر هم به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فلاورجان تنها واحد ویژه تحصیل  دختران و بانوان در سراسر کشور در پیکره دانشگاه آزاد اسلامی مشغول می باشم.

 

 خانم دکتر شنیده ایم در جبهه مبارزه با کرونا حاضر شده اید، چطور شد بعنوان یک استاد و رئیس دانشگاه وارد این عرصه شدید و الان کجا و چگونه فعالیتی در این عرصه دارید؟

 عضو بسیج اساتید استان اصفهان گفت: رشته پایه تحصیلی من پرستاری است و عضو هیات علمی دانشکده پرستاری مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فلاورجان هستم، دروسی هم که آموزش می دهم بیشتر همسو با رشته پایه بنده  است و دانشجویان را در رشته های پرستاری و مامایی در دروس تخصصی از جمله اصول و فنون پرستاری و مامایی آموزش داده و تربیت می کنیم.

وی ادامه داد: همین قضیه باعث شده به عنوان معلم پرستاری احساس دین و وظیفه کنم که در این شرایط باتوجه به تخصص و تجربه ام در زمینه آموزش پرستاری شاید بتوانم کمکی به مردم عزیز شهر و کشورم انجام دهم و در کنار جوانان پرشور و جهادی و با روحیه بسیجی داوطلب، با آموزش درست اصول حضور و مراقبت از بیماران به آنان کمک کنم تا بدون آسیب و خطر انجام وظیفه نمایند.

شوشتری زاده در ادامه، در پاسخ به این سوال که آیا واحد فلاورجان تنها مختص رشته پرستاری و مامایی است، ابراز داشت:  دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان یک دانشکده پرستاری و مامایی و یک دانشکده  علوم زیستی همچنین گروههای آموزشی در سایر رشته ها مانند حسابداری، زبان انگلیسی، کامپیوتر، معماری و سایر رشته ها دارد و قطب علوم زیستی در دانشگاه آزاد استان به شمار میرود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فلاورجان سپس به شیوع کرونا در کشور و وضعیت شیوع کووید ۱۹ در اصفهان و راه اندازی نقاهتگاه‌های بیماران کرونایی در اصفهان اشاره کرد و افزود: به دنبال اعلام آمادگی که به مراجع ذیربط و ذیصلاح داشتم به بزرگترین نقاهتگاه اصفهان با ظرفیت پذیرش یک هزار نفر در اردوگاه شهید بهشتی شهر ابریشم معرفی شدم و به تشخیص مسئول محترم نقاهتگاه جناب آقای دکتر حسین زاده در مسئولیت سوپروایزر آموزشی از روز اول فروردین 1399همکاری خود را با این نقاهتگاه شروع نمودم.

 

 در این نقاهتگاه چه کار می کنید؟ 

عضو بسیج اساتید استان اصفهان با تاکید بر این که ما نیروهای داوطلب در جبهه مبارزه با ویروس کرونا هستیم و از اول هم اعلام کرده بودم هر جا لازم باشد و مسئولین محترم صلاح بدانند بعنوان کسی که جامه سفید پرستاری را به تن میکند و  آماده همکاری است، خدمت خواهم نمود، گفت: هدف این است که بنا به فرموده مسئول محترم نقاهتگاه، بتوانیم دپوی قابل توجهی از نیروهای آموزش دیده از دانشجویان و داوطلبین داشته باشیم که این عزیزان را حتما در راستای اصول علمی محافظت فردی و قوانین حضور در فضاهای پرستاری از بیماران کرونایی آموزش دهیم و آنها را به صورت ایمن با تجهیزات محافظتی و طبق اصول علمی ملبس شدن و مجهز شدن به پوشش ها و تجهیزات به این فضاها جهت انجام کار و ایفای نقش ها و شرح وظایف وارد و با مقررات ویژه خارج میکنیم تا آسیب زایی را به حداقل و ایمنی نیروهای داوطلب را که خیلی از آنها هم دانشجویان رشته های غیر علوم پزشکی هستند را به حداکثر برسانیم .

وی با بیان این که آماده سازی و آموزش نیروهای داوطلب در این نقاهتگاه با همکاری یک تیم شش نفره انجام می شود، خاطرنشان کرد: تیم ما متشکل از یک عضو دیگر هئیت علمی دانشکده پرستاری مامایی واحد فلاورجان که به فراخوان همکاری بنده جواب مثبت دادند و همکاران گرانقدری از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مسئول محترم بخش کنترل عفونت بیمارستان امام حسین (ع) و بیمارستانهای تابعه سازمان تامین اجتماعی هستند.

 

 لطفا در رابطه با آموزشها بیشتر توضیح دهید

عضو هیات علمی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فلاورجان اظهار داشت: نیروها داوطلب هستند، اولین اصل هم این است که به تعداد مبتلایان به کرونا  اضافه نشود و ما طوری این نیرو را آماده می کنیم که به خودش آسیبی وارد نکند ممکن است داوطلب دانشجوی رشته های پرستاری و پزشکی و سایر رشته های پیرا پزشکی نباشد اول باید آموزش ببیند و آماده سازی و توجیه کامل داشته باشیم.

وی گفت: برای همه داوطلبان اصول محافظت فردی این که به چه صورت دست بشویند، چگونه  ماسک بزنند، چگونه دست کش بپوشند، چه شکلی گان بپوشند و طرز استفاده از شیلد و سایر ملزومات تکمیلی و چند لایه محافظت و... و این که با چه ملاحظاتی وارد فضا بشوند و چه ملاحظاتی را باید رعایت کنند و موقع خروج باید چه قوانینی را رعایت کنند و بسیاری جزئیات حیاتی دیگر و نحوه انجام بعضی خدمات اولیه مراقبتی همه دقیقا طبق یک کار صد در صد علمی آموزش داده میشود.

 

 چقدر استقبال شده است؟

شوشتری زاده گفت: تقریبا از هفته آخر اسفند فراخوان در گروههای دانشگاهی و بسیج شروع شده و برای داوطلبان در گروههای 15 نفره هرروز این آموزشها برگزار شده است و توسط تیم ما ادامه می یابد، داوطلبان هم از رشته ها و رسته های مختلف هستند.

عضو هیات علمی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فلاورجان بیان کرد: آماده سازی و آموزش نیروهای داوطلب را در چند سطح مختلف تعریف کرده ایم.

وی با بیان این که حتی مواردی هست که دانشجوی دانشگاه آمده در کسوت خدمه آموزش ببیند، این یک خدمه عادی نیست خدمه در بحث ویروس کرونا باید آموزش ببیند، همینطور همیار بیمار، بیمار بر درون و بیرون  بخش را داریم که باید هر کدام آموزشهای کاملا ویژه ببینند.

 شوشتری زاده افزود: با توجه به اینکه واقعا شرایط پیش رو فعلا قابل پیش بینی صد در صد نیست، نیاز است نیروهای بیشتری آموزش ببینند.

وی خاطرنشان کرد: خدا راشکر تبلور همکاری و همدلی مسئولین محترم شهر اصفهان از جمله مسئولان گرامی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و جمعیت هلال احمر و دیگر مسئولین شهر و شهرستان از جمله جناب آقای دکتر حسین زاده که مسئولیت این مرکز را بر عهده دارند و جناب آقای دکتر معمارزاده رییس محترم بیمارستان امام حسین (ع) در کار جهادی در نقاهتگاه مشهود وستودنی و در خور تقدیر است و همکاری با این مجموعه و این بزرگواران برای بنده و مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی افتخاراست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فلاورجان، ادامه داد: در همینجا لازم میدانم از بزرگوارانی که زمینه همکاری حقیر را با این مجموعه فراهم آوردند از جمله معاونت محترم توسعه و پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان،رئیس محترم شبکه بهداشت و درمان فلاورجان و رئیس محترم دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان بسیارتشکر نمایم و از آقای دکتر حسین زاده  و آقای دکتر معمارزاده هم که اجازه دادند در کنار این بزرگان و دیگر همکاران شاید خدمت و کمک ناچیزی نمایم کمال امتنان را دارم.

عضو بسیج اساتید استان اصفهان، در پایان با بیان این که خوشبختانه خیلی از مردم همکاری لازم را دارند و هم رعایت اصول بهداشتی را می کنند هم در خانه می مانند، گفت: امیدورایم شاهد همکاری صددرصدی مردم باشیم. آرزوی سلامتی برای همه ملت عزیز و شریف ایران اسلامی را داریم و امیدواریم در این عرصه هم سربلند حضور یابیم و عبور نماییم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 86800

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب