معاون بهداشت و درمان سپاه کربلای مازندران خبر داد:

آغاز به کار نقاهتگاه درمانی کرونا ویروس با ۱۲۰ تخت در بابل/ برنامه‌ریزی برای اختصاص ۲۰۰ تخت دیگر آغاز شده است

معاون بهداشت و درمان سپاه کربلای مازندران از راه اندازی ۳۲۰ تخت نقاهتگاهی در شهرستان بابل برای درمان کامل بیماران کرونا مثبت خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، مجتبی بلباسی در جمع خبرنگاران در ارتباط با اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا ویروس در حوزه بهداشت و درمان سپاه کربلای مازندران، اظهار کرد:بنا به درخواست  مسؤولان بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی بابل دو مرکز نقاهتگاهی خواهران و برادران در این شهر ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده آموزشی برای داوطلبان بسیجی در رشته پرستاری، گفت:  آموزش به  40 داوطلب بسیجی در رشته پرستاری و پیشکسوتان آموزش‌های لازم را آغاز کردیم و این روند هم همچنان ادامه دارد.

وی در ارتباط با ضرروت توجه به مباحث آموزشی به پرستاران، گفت: بیماران کرونایی باید تحت مراقب‌های پرستاری قرار بگیرند لذا دانش تخصصی این مراقبت‌ها را باید پرستاران بدانند.

 

معاون بهداشت و درمان سپاه کربلا مازندران اضافه کرد:  خدمات ارائه شده به بیماران داوطلبانه است، پروتکل درمانی بیماران کرونایی ۲ مرحله بوده، درمان اولیه تنفسی در بیمارستان انجام می‌شود که پس از بهبود نسبی دوره دوم درمان مراقبت‌های تغذیه‌ای، پیگیری وضعیت بالینی و نیز وضعیت بهبودی در این نقاهتگاه تعریف می‌شود.

وی یادآور شد:اولین نقاهتگاه با ظرفیت محلی دانشگاه علوم پزشکی در دو فضای جداگانه خواهر و برادر شامل ۱۲۰ تخت آماده است و همچنین یک نقاهتگاه دیگر با ظرفیت ۲۰۰ تخت راه اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰:۰۶

شناسه خبر: 86804

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب