خبرگزاری علم و فناوری

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

واکنش کشورهای مختلف جهان به همه گیر کرونا ویروس

کشورهای مختلف جهان نسبت به همه گیری کرونا ویروس واکنش‌های متفاوتی داشتند که در این گزارش به رفتار برخی از مدیران و سیاستمداران و تعداد متبلایان اشاره شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، بیشترین کلمات محاوره‌ای این روزها متعلق به ویروس کرونا است.

بخش اعظمی از خبرها و مطالب منتشر شده در رسانه‌ها مربوط به کرونا ویروس و راه‌های مقابله با آن است.

پیش از همه گیری این ویروس کشورهای مختلف به روی کاغذ برای دیگر کشورها نسخه‌های متفاوتی می پیچیدند اما نوع رفتار کشورها در زمان ابتلا به کلی تغییر کرده است.

 کشورهای که در زمان شروع ویروس کرونا در چین نظاره گر بودند این روزها با مشکلات جدی تر مواجه هستند.

ایتالیا، انگلیس، آمریکا، اسپانیا و فرانسه از جمله کشورهای هستند که خطر همه گیری کرونا ویروس آنها بسیار جدی تر شده است.

اسپانیا که حتی در دروان همه گیری ویروس کرونا در چین درب ورزشگاه‌هایش به روی مردم باز بود و پخش مستقیم فوتبال داشت این روزها با ابتلا بیش از سه هزار نفر مواجه هست.

بحران کرونا در ایتالیا از بحران گذشته است و با وجود قرنطینه کل کشور خبرهای نگران کننده از این کشور منتشر می‌شود.

با وجود سانسورهای خبری تعداد ابتلا به کرونا در آمریکا وضعیت در این کشور چندان مناسب نیست.

یکی از اقدامات برنامه ریزی شده ترامپ عادی جلوه دادن وضعیت کشور است که بلافاصله انتشار اظهارات فرمانداران ایالات‌های مختلف این کشور نشان  از کمبود امکانات تشخیصی و درمان خبر می‌دهند.

 کومو فرماندار ایالت نیویورک اعلام کرد: تعداد متبلایان این منطقه بسیار بیشتر از پیش بینی‌ها ما هست و حتی نقطه حداکثری شیوع را برای این ایالت پیش بینی کرده است.

۸۶۶۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا طی روزهای اخیر ثبت شده است، و شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از مرز 55 هزار نفر گذشته است و بیش از 800 نفر در این کشور فوت کردند.

دستپاچیگی مسؤولان آمریکا در مواجه با کرونا ویروس به شدت در رفتارهای ضد و نقیض مسؤولان این کشورها مشهود است، دونالد ترامپ علی رغم اینکه گفته است از  ظرفیت سایر کشورها برای کمک به درمان کرونا ویروس استفاده نمی‌کند اما طی درخواستی که خبرگزاری رویترز منتشر کرده از کره جنوبی درخواست کمک کرده است.

در بی تفاوتی به نسبت به کرونا انگلیس هم دست کمی از سایر کشورها اروپایی نداشته است، اما کرونا سریع به پشت درب‌های خانه‌های مردم این کشور رسیده است.

تاکنون هشت هزار انگلیسی به کرونا مبتلا شدند و 422 نفر از مردم این کشور جان باختند.

المپک 2020 هم به دلیل کرونا به تاخیر افتاد و دولت ژاپن با کمیته های برگزار کننده به نتیجه رسیدند که برگزاری المپیک را یک سال به تاخیر بیاندازند.

آلمان و فرانسه هم این روزها وضعیت مناسبی ندارند، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان به صورت غیر حضوری امورات مربوط به کشور را پیگیری می‌کند و حتی جانشین هم برای خودش تعیین کرده است.

تعداد متبلایان به کرونا ویروس در ترکیه به بیش از دو هزار نفر رسیده است.

جمهوری خبر از خروج نظامیان خویش از عراق را انتشار داده است.

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی شامگاه سه شنبه از افزایش شمار مبتلایان به کرونا به ۱۹۳۰ نفر در سرزمین ‌های اشغالی خبر داد و گفت که سه نفر از این مبتلایان تاکنون جان باخته و ۵۳ نفر بهبود یافته اند.

شبکه تلویزیونی کان وابسته به رژیم اشغالگر قدس از کمبود دستگاه تنفسی خبر داد و اعلام کرد که بنا دارند این دستگاه‌ها را از کشورهای عربی تهیه کنند.

به نظر می‌رسد که برای مقابله با کرونا ویرس عزم جدی در همه کشورها باید شکل بگیرد، تجربیات چین به عنوان نخستین کشوری که این ویروس در این کشور مشاهده شده می‌تواند برای سایر کشورها مفید باشد از همه مهمتر تلاش‌ها و اقدامات نیروهای جهادی کشور که در هیچ کجای جهان سابقه ندارد بهترین پشتوانه مردمی برای مقابله با کرونا ویروس است می‌تواند الگوی موثر به جهانیان معرفی شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷:۲۹

شناسه خبر: 86807

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب