به همت مرکز آموزش عالی فنی و حرفه ای دختران کاشان فدک؛

تولید و تحویل بیش از ۷۰۰ گان تا خرید و اهدای یک دستگاه مانیتور علائم حیاتی به بیمارستان شهید بهشتی کاشان

نگین معزی گفت: به دنبال شیوع کرونا مرکز آموزش عالی فنی و حرفه ای دختران کاشان فدک اقدامات چشمگیری از جمله تولید و تحویل بیش از ۷۰۰ گان تا خرید و اهدای یک دستگاه مانیتور علائم حیاتی به بیمارستان شهید بهشتی کاشان و راه اندازی کارگاه تولید ماسک برای پاکبانان و خانواده های بی بضاعت انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، نگین معزی رئیس آموزشکده فنی و حرفه ای دختران کاشان فدک  با بیان این که از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور دانشجویان تعطیل و کلاسها در فضای مجازی برگزار شد، گفت: پتانسل آموزشکده را بکار گرفتیم و بنابه درخواست بیمارستان شهید بهشتی و حمایت خیرین سلامت تولید گانهای بیمارستانی را شروع کردیم پتانسیل تولید روزانه 500 گان وجود دارد و تا امروز هم بیش از 700 گان تولید و تحویل بیمارستان شهید بهشتی کاشان شده است. علاوه براین همکاران ما آموزش روشهای پیشگیری را از طریق فضای مجازی پیگیری نمودند همچنین در این فضا با جمع آوری مبلغی اقدام به خرید یک دستگاه مانیتور علائم حیاتی کرده و آن را به بیمارستان شهید بهشتی کاشان اهدا نمودیم از این هفته هم بنا به درخواست بنیاد خیریه حامیان خانواده در کاشان کارگاهی راه اندازی و تا الان 600 عدد ماسک برای پاکبانان و خانواده های بی بضاعت تولید و تحویل داده ایم.

عضو شورای بسیج اساتید کاشان در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری با بیان این که شرایطی که الان در شهرستان کاشان داریم شرایطی خاص است،گفت: متاسفانه ویروس کووید 19 به کشور عزیز ما و مخصوصا شهرستان کاشان رسید و تمام اقشار مختلف کاشان دست در دست هم داده اند تا بتوانند از شیوع این ویروس جلوگیری کنند.

وی افزود: دانشکده  فنی و حرفه ای دختران کاشان فدک هم به تبعیت از سایر دانشگاههای وزارت علوم در راستای جلوگیری از شیوع و کمک به درمان  بیمارانی که مبتلا شده اند اقداماتی را انجام داده است.

معزی با بیان این که به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا بهترین عاملی که می تواند از شیوع این بیماری جلوگیری کند ماندن در خانه و جلوگیری از ترددهای نابجا و غیر ضرور است، اظهار داشت: بر این اساس اولین کاری که ما انجام دادیم از اوایل اسفند همراه همه دانشگاههای دیگر آموزش مجازی را راه اندازی کردیم به کلیه دانشجویان گفتیم در خانه بمانند و ادامه دروس خود را از طریق آموزش مجازی پیگیری کنند.

رئیس مرکز آموزش عالی فنی و حرفه ای دختران کاشان فدک ادامه داد: خوابگاهها کاملا تخلیه شد تردد بین شهرها و دانشجویان شهرستانی نباشد، کلیه دانشکده، کلاسها، خوابگاهها و سلف دانشکده ضدعفونی شد.

وی افزود: همکارانی که احیانا علائمی از سرماخوردگی داشتند یا شرایط آنها جوری بود که بهتر بود در محیط حضور نداشته باشند مرخصی هایی در نظر گرفته شد و مواردی هم  که می توانستیم همکاران بصورت دور کاری در منزل باشند هم توصیه اکید داشتیم و خوشبختانه حدود 60 درصد همکاران بصورت دورکاری کار خود را انجام  دادند.

عضو شورای بسیج اساتید کاشان، با اشاره به این که شرایط خاص است و هرکس هر کاری از دستش برآید باید انجام دهد، گفت: بنا به درخواست بیمارستان شهید بهشتی کاشان و برای کمک به پرستاران و پزشکانی که در جبهه مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند ما هم برآن شدیم که از پتانسیلی که دانشکده دارد و کارگاههای که مربوط به رشته طراحی دوخت هستند استفاده کنیم، برای همین کارگاه تولید گان بیمارستانی را راه اندازی و پس از تایید نمونه اولیه، از روز 24 اسفندماه کارگاه کار را خود در تولید گان بیمارستانی آغاز کرد.

معزی تصریح کرد: خدا راشکر از طریق خیرین سلامت حمایت شدیم پارچه تولید گان بیمارستانی را خیرین سلامت برای ما تامین می کنند برش و دوخت در مجموعه ما انجام می شود.

 

تولید و تحویل بیش از 700 گان به بیمارستان شهید بهشتی کاشان

رئیس مرکز آموزش عالی فنی و حرفه ای دختران کاشان فدک تصریح کرد: تا این تاریخ  بیش از 700 گان از اعم از ساده یا سرهمی به بیمارستان شهید بهشتی کاشان تحویل داده ایم.

 

 پتانسیل تولید روزانه بیش 500 گان بیمارستانی در دانشکده فنی و حرفه دختران کاشان

وی بیان کرد: از همه بزرگوارانی که علاقه دارند و یا احساس می کنند که قدم کوچکی می توانند بردارند برای این که با ما همکاری داشته باشند باید بگوییم پتانسیل تولید روزانه بیش 500 گان را در دانشکده فنی و حرفه دختران کاشان داریم در محیطی کاملا بهداشتی با چرخهای صنعتی و خانگی هرکس می تواند دوزندگی انجام دهد حتی در سطح مبتدی چون ما کارشناسانی داریم که بر دوخت نظارت می کنند و اگر احیانا مشکلی باشد مشکل را رفع می کنند.

رئیس مرکز آموزشکده فنی و حرفه ای دختران کاشان فدک، خاطرنشان کرد: کارگاه ما مورد تایید بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی کاشان هست.

عضو شورای بسیج اساتید کاشان، تاکید کرد: لذا از همه خواهران عزیزی که در شهرستان هستند استدعا دارم اگر هیچ علائمی از سرماخوردگی نداشته باشند و در صحت و سلامت کامل باشند به این احساس کمک ما لبیک بگویند و به ما کمک کنند.

 

به همت دانشکده فنی حرفه ای دختران کاشان در فضای مجازی هزینه یک دستگاه مانیتور علائم حیاتی جمع آوری و با خرید آن به بیمارستان شهید بهشتی کاشان اهدا شد

معزی گفت: همکاران ما در آموزشکده فنی حرفه ای دختران کاشان در فضای مجازی اقدام به آموزش شهروندان در مورد راههای پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کووید19 کردند همچنین از طریق فضای مجازی اقدام به جمع آوری مبلغی برای خرید یک دستگاه مانیتور علائم حیاتی کردند و این دستگاه به بیمارستان شهید بهشتی کاشان اهدا شد.

 

راه اندازی کارگاه تولید ماسک برای پاکبانان و خانواده های بی بضاعت

عضو شورای بسیج اساتید کاشان، خبرداد: علاوه بر این آموزشکده فنی حرفه ای دختران کاشان از این هفته بنابه درخواست بنیاد خیریه حامیان خانواده که وابسته به دفتر نماینده کاشان هست، کارگاهی راه اندازی و شروع به تولید ماسک پارچه ای قابل شستشو برای پکهای بهداشتی تهیه شده برای پاکبانان و خانواده های بی بضاعت کرده ایم و تا کنون تعداد 600 ماسک تحویل بنیاد حامیان خانواده شده است.

در ادامه خانم مریم بهمنی معاون آموزش، پژوهش و فناوری دانشکده فدک کاشان هم در مورد اقدامات این دانشکده در رابطه با پیشگیری از شیوه کرونا، گفت: با توجه به شرایط ویژه در کل ایران و مخصوصا شهر کاشان بر خود لازم دانستیم که آموزشهای مجازی در داخل منزل را پیگیری کنیم، توانستیم کلاسهای متعدد خیلی از آنها هم بصورت آنلاین برگزار شد همچنین استادان ما با زدن کانال و گروههایی در سروش، واتساپ و غیره مشغول تدریس دروس خاص خود شدند و به هیچ وجه آموزش ما لطمه ندیده و مشکل خاصی برای آن پیش نیامده است.

وی ادامه داد: فقط یک سری کلاسهای کارگاهی هستند که بعد از عادی شدن شرایط بصورت فشرده برگزار خواهد شد حدود 70 تا 80 درصد کلاسهای ما برگزار شده و ما خواهشی که از دانشجویان عزیز داریم این است که آموزش تحت هیچ شرایطی تعطیل نیست در این شرایط بحرانی یک چالشی ایجاد شده  ما می توانیم چالشها را به فرصت تبدیل کنیم.

بهمنی بیان کرد:  دانشجویان در منزل علاوه بر این که آموزشهای مجازی را پیگیری می کنند و از علم آموزی غافل نمی شوند حتما سفیران فرهنگ هم هستند از اقشار تحصیل کرده و دانشجویان مان انتظار داریم با آموزشهای لازم که به خانوادهها میدهند و با رعایت اصول بهداشتی کمک شایانی را به همکاران و عزیزانمان در واحد بیمارستان و بهداشت داشته باشند و این خود یک جهاد است.  

 وی خاطرنشان کرد: ما هم اینجا از اساتید و همکاران اداری استفاده می کنیم الان عرصه جهاد است پشت جبهه این جنگ با دوخت گان و لوازم بهداشتی کمک می کنیم و انتظار داریم اگر کسی از سلامت جسمی کامل برخوردار است و می تواند کمکی داشته باشد در این عرصه به ما کمک کند.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴:۴۹

شناسه خبر: 86809

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب