حذف دانشگاه فرهنگیان مانع جدی بر تربیت معلمان در ت خبرگزاری علم و فناوری - حذف دانشگاه فرهنگیان مانع جدی بر تربیت معلمان در تراز انقلاب اسلامی
مسئول مجمع جوانان کانون تربیت اسلامی فارس عنوان کرد:

حذف دانشگاه فرهنگیان مانع جدی بر تربیت معلمان در تراز انقلاب اسلامی

مرتضی کریمی در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری در فارس با بیان اینکه حذف دانشگاه فرهنگیان مانع جدی بر تربیت معلمان در تراز انقلاب اسلامی جهت تعلیم و تعلم دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی خواهد بود، اذعان کرد: جامعه فرهنگیان به هیچ عنوان در مقابل گام های مشکوک زمینه سازِ تعطیلی دانشگاه فرهنگیان سکوت نخواهند کرد .

مرتضی کريمي، مسئول مجمع جوانان کانون تربیت اسلامی فارس در واکنش به گمانه زنی های برون سپاری در آموزش و پرورش به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در فارس گفت :امروز در شرایطی که مردم عزیز کشورمان گرفتار بیماری منحوس کرونا هستند و همه قشر ها از معلمین خدوم گرفته تا کارگران زحمت کش و کارمندان و... هر یک به طریقی در حد بضاعت در تلاش جهت تحقق بسیج ملی مبارزه با کرونا هستند تا به سهم خود در کنار کادرِ درمانِ فداکار نقش آفرینی کنند، اتفاقات ناگواری در گفت و شنودهای مقامات عالی وزارت آموزش و پرورش شنیده می‌شود که جای بسی تامل و البته تاسف است .

 

وی ادامه داد: از عدم اجرای درستِ طرح رتبه بندی که پس از شش سال شواف رسانه ای به شکل معیوب اجرا شد و عدم تخصیص کامل و صحیح امتیازات فصل دهم قانون خدمات کشوری به معلمین که باعث رنجش معلمان عزیز ایران اسلامی شد که بگذریم، این روزها باری دیگر در همهمه رسانه ای، اتفاقاتی مهم مشغول حدوث است که تا حدی از دیدگان عموم مغفول مانده و نویدی تلخ از سوزاندن نسل های آینده در نتیجه تصمیمات اشتباه برخی افراد با خط فکری مشخص را به ذهن متبادر می‌سازد .

 

کریمی تصریح کرد: انتشار نامه رئیس دانشگاه پیام نور که این روزها زمزمه ورشکستگی دانشگاه پیام نور بیش از گذشته در محافل مورد بحث قرار می‌گیرد با این مضمون که با چراغ سبز کمیسیون علمی و تحقیقاتی و فناوری ریاست جمهوری و در نتیجه مذاکرات ترکیبی وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و دانشگاه پیام نور، قرار بر این تعلق گرفته که در قالب طرح های خرید خدمات، دانشگاه پیام نور ١٠٠ واحد عمومی و تخصصی برای آموزش دانشجو معلمان عرضه کرده و بخش عظیمی از بار آموزشی معلمان آینده از دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه پیام نور انتقال یابد .

 

وی با بیان اینکه مسئله مذکور در تعارض جدی با اسناد بالادستی توسعه محور از جمله سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در محافل عمومی و خصوصی به کرات بر جایگاه عظیم دانشگاه فرهنگیان و نقش انسان سازی این دانشگاه اشاره کرده اند تا جایی که حضرت آقا در نطقی سخن از ناکارآمدی دوره‌ های کوتاه مدت بدل از آموزش تخصصی معلم در دانشگاه فرهنگیان کرده و نقش دانشگاه فرهنگیان در پرورش و آموزش معلمان آینده را بی بدیل عنوان کردند .

 

مسئول مجمع جوانان کانون تربیت اسلامی فارس افزود: جای تعجب است علی رغم نص صریح مقام معظم رهبری  پیرامون این مهم و اذعان کارشناسان دلسوز حوزه تعلیم و تربیت بر ضرورت تقویت دانشگاه فرهنگیان چرا دولت بجای تقویت دانشگاه فرهنگیان درصدد تضعیف آن گام برمی دارد.

 

وی با اشاره به خاطرات تلخ گذشته بیان داشت: در پنج سال گذشته به کرات درباره ایرادات برون سپاری و طرح های خرید خدمات با آقایان مسئول در وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم ایراد سخن کرده ایم اما انگار بی اعتقادی به دانشگاه فرهنگیان در برخی مسئولین به قدری است که در مقابل پذیرش کلام منطقی و البته قانونی ما مقاومت می‌کنند.

 

کریمی با صراحت متذکر شد: پیش از این سخنی را به سرپرست سابق دانشگاه فرهنگیان و مسئولین ارشد وزارت آموزش و پرورش در این باره گفته ام که ذکر مجدد آن را در اين برهه جهت تنبه احتمالی مسئولین فعلی متولی در امر تعلیم و تربیت خالی از لطف نمیدانم .

 

وی خطاب به مسئولان دی ربط خاطر نشان کرد: آقایان مسئول در آموزش و پرورش بدانند، فرهنگیان جوان، ولايتمدار و انقلابی شاغل در آموزش و پرورش هرگز به احدی اجازه نمی‌دهند با تصمیمات غیر کارشناسانه و لجوجانه، بر صورت سند تحول بنیادین آموزش که کتاب مقدس معلمین است چنگ بزنند و با تصمیمات اشتباه سیستمی خود، تربیت نسل آینده خادم به کشور را در گام دوم انقلاب اسلامی به مخاطره اندازند .

 

این جوان فعال در حوزه فرهنگی اجتماعی با بیان اینکه حذف دانشگاه فرهنگیان مانع جدی بر تربیت معلمان در تراز انقلاب اسلامی جهت تعلیم و تعلم دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی خواهد بود، اذعان کرد: جامعه فرهنگیان به هیچ عنوان در مقابل گام های مشکوک زمینه سازِ  تعطیلی دانشگاه فرهنگیان سکوت نخواهند کرد .

وی در پایان گفت: مسئله را تا حصول نتیجه مطلوب و مشروع، به جد از طریق شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر مراجع قانونی دنبال خواهیم کرد .

 

گفتگو از محمد صادقی

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 86810

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب