شمار مبتلایان به کرونا در فارس به ۵۸۹ نفر رسید خبرگزاری علم و فناوری - شمار مبتلایان به کرونا در فارس به ۵۸۹ نفر رسید
۲۲ نفر در فارس تاکنون در اثر کرونا جانباخته اند؛

شمار مبتلایان به کرونا در فارس به ۵۸۹ نفر رسید

در آخرین آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در استان فارس ۵۸۹ نفر به ویروس کرونا مبتلا و در همین خصوص ۲۲ نفر جان خود را از دست داده اند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ با اضافه شدن 23 مورد بیمار مبتلای قطعی به کرونا، تعداد افراد مبتلا به این ویروس در استان فارس به 589 نفر رسید .

دکتر «عبدالرسول همتی»، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام فوت شدن یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته اظهار داشت: مجموع فوتی های ناشی از ویروس کووید 19 در استان فارس به 22 نفر رسیده است .

وی پیرامون افراد بهبود یافته نیز عنوان کرد: تا امروز 199 نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ها مرخص شده اند و همچنین 185 نفر نیز به علت علائم محدود در قرنطینه خانگی به سر می برند .

محمدجواد مرادیان، رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان فارس نیز گفت: از چهار اسفند ماه تاکنون به حدود 20 هزار نفر به علت داشتن علائم تنفسی مشاوره تلفنی داده شده است و در همین خصوص 746 ماموریت پیرامون ویروس کرونا صورت پذیرفته است .

وی از اختصاص دو دستگاه آمبولانس در شهر شیراز و یک دستگاه در شهرستان ها برای جابجایی بیماران مبتلا به کرونا خبر داد و اظهار داشت: در طی مدت مذکور تاکنون 203 بیمار مشکوک به کرونا در سطح استان به وسیله آمبولانس های اورژانس به مراکز بهداشتی درمانی منتقل شده اند .

به گفته رئیس مرکز اورژانس فارس به صورت متوسط روزانه 60 بیمار مشکوک به کرونا توسط عوامل اورژانس جابجا شده اند .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ همچنان مهم ترین و بهترین روش برای جلوگیری از شیوع ویروس کووید 19 ماندن در خانه و عدم حضور در اجتماعات، عدم شرکت در دید و بازدیدهای عید نوروز می باشد .

همچنین تاکید می شود که همه افراد می بایست تحت هر شرایطی بهداشت فردی و عمومی خود را رعایت نمایند .

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 86814

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب