محله‌های دارای بیشترین آلودگی در کرمانشاه کدام هستند؟

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه محلات دارای بیشترین آلودگی به کرونا در شهر کرمانشاه را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علمی و فناوری از کرمانشاه، روند صعودی ابتلا به کرمانشاه همچنان ادامه دارد و توصیه ها و هشدارهای بهداشتی نیز روز به روز به مردم یادآوری می شود.

استان کرمانشاه هنوز در وضعیت قرمز قرار دارد و این امر موجب شده تا ستاد کرونای استان کرمانشاه تمهیدات تازه ای را برای جلوگیری از رشد اپیدمی کرونا در استان بیندیشد.

برخی محلات نیز که تجمع در آنها بالا بوده به عنوان محلات آلوده شهر کرمانشاه معرفی شدند؛ آمار نهایی مبتلایان به کرونا براساس اعلام معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به ۱۹۲ نفر رسیده است.

دکتر ابراهیم شکیبا اظهار داشت: براساس یافته های قطعی آزمایشگاهی طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ نفر دیگر به آمار مبتلایان استان افزوده شده است.

وی با تاکید بر اینکه مردم توصیه های بهداشتی را رعایت کنند، افزود: تا کنون ۲۰ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

این مسئول با اشاره به اینکه کادر درمانی با تمام توان پای کار است و  به مردم خدمات بهداشتی ارائه می دهند، تصریح کرد: از ابتدای درگیری با این بیماری تا کنون ۹۷۳نفر در بیمارستان های استان بستری شدند 856 نفر از آنها ترخیص  شدند و ۹۷ نفر نیز هنوز در بیمارستان ها بستری هستند.

دکتر شکیبا تصریح کرد: انتهای خیابان مسکن، الهیه، نوبهار و دولت آباد چهر محله ای هستند که شیوع کرونا در آن ها بالا بوده و بیشتر مبتلایان به کرونا در این محلات بوده اند.

وی از مردم درخواست کرد تا در خانه های خود بمانند و با رعایت هشدارهای بهداشتی زنجیره ابتلا به این بیماری را قطع کنند.

اعمال محدودیت تردد در محورهای استان

بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان و دستور استاندار کرمانشاه محدودیت‌های جدید تردد در جاده‌های استان اعمال می‌شود.

بر این اساس تردد پلاک‌های غیربومی در جاده‌های استان ممنوع و این خودروها توقیف می‌شوند.

واحدهای صنفی استان نیز براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا در استان کرمانشاه تا ۱۵ فروردین تعطیل است و تنها واحدهای عرضه کننده کالاهای اساسی طی این مدت به مردم خدمات ارائه می دهند.

بیمارستان های استان کرمانشاه نیز با فداکاری کادر درمانی در حال ارائه خدمات شبانه روزی به بیماران کرونایی هستند.

هر چند بیشتر مردم استان کرمانشاه هشدارها را جدی گرفته و در خانه های خود مانده اند اما هستند معدود افرادی که با تردد غیرضروری در شهر و عدم رعایت نکات و توصیه های بهداشتی عاملی برای شیوع این بیماری به شمار می روند.

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۶:۰۳

شناسه خبر: 86818

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب