کاهش ۵۰ درصدی اهدای خون در کرمانشاه/ مردم برای مرا خبرگزاری علم و فناوری - کاهش ۵۰ درصدی اهدای خون در کرمانشاه/ مردم برای مراجعه از طریق ثبت نام اینترنتی اقدام کنند
مدیرکل انتقال خون کرمانشاه:

کاهش ۵۰ درصدی اهدای خون در کرمانشاه/ مردم برای مراجعه از طریق ثبت نام اینترنتی اقدام کنند

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه از کاهش ۵۰ درصدی اهدای خون در کرمانشاه در پی شیوع بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علمی و فناوری از کرمانشاه، بیماری کووید ۱۹ تاثیرات زیادی بر زندگی مردم در ابعاد مختلف گذاشته است که برخی از آنها بسیار محسوس است.

مسئله اهدا خون نیز از این قاعده مستثنا نبوده و در زمان اپیدمی این بیماری شاهد کاهش چشمگیر اهدای خون در استان کرمانشاه بودیم.

با وجود اعلام مسئولان مبنی بر استریل تمامی مراکز خونگیری و نیز انجام تست کرونا قبل از اهدا خون اما مشارکت مردم برای اهدای خون همچنان سیر نزولی دارد.

به گفته مسئولان بهداشتی ویروس کرونا از طریق اهدای خون منتقل نمی شود و تصور انتقال بیماری کرونا از طریق اهدا خون یک باور غلط است که موجب کاهش مشارکت مردم در اهدا شده است.

کمبود ذخایر خونی به ویژه ذخایری همچون پلاکت می تواند مشکلاتی را برای بیمارانی که به خون و فرآورده های خونی نیاز دارند به وجود آورند.

پژمان صالحی فر مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه از کاهش ۵۰ درصدی مشارکت مردم در اهدای خون خبر داد و گفت: در حال حاضر و در استان کرمانشاه به همه فرآورده های خونی نیاز داریم.

وی تصریح کرد: نیاز به خون و فرآورده های آن این روزها کم نشده است اما شاهد کاهش مراجعه برای اهدای خون هستیم و خیلی از بیماران به آن نیاز دارند.

صالحی فر ادامه داد: ما به اهدا کنندگان مستمر نیاز داریم چرا که برخی فرآورده ها همچون پلاکت زمان نگهداری محدودی دارند.

مدیرکل انتقال خون استان کرمانشاه تصریح کرد: تمهیدات لازم در زمینه جلوگیری از شیوع بیماری کرونا اندیشیده شده است و مراجعه کنندگان می توانند با تعیین وقت قبلی از طریق اینترنتی ثبت نام کنند.

 

زمان انتشار: جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 86829

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب