از پلمب واحدهای اقامتی متخلف تا فراهم شدن امکان با خبرگزاری علم و فناوری - از پلمب واحدهای اقامتی متخلف تا فراهم شدن امکان بازدید مجازی از بیستون
به منظور پیشگیری از کرونا صورت گرفت؛

از پلمب واحدهای اقامتی متخلف تا فراهم شدن امکان بازدید مجازی از بیستون

برخلاف دستور ستاد مقابله با کرونای استان کرمانشاه برخی از واحدهای اقامتی اقدام به پذیرش مسافر کرده بودند که پلمب شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علمی و فناوری از کرمانشاه، شیوع بیماری کرونا آن هم یک ماه مانده به سال جدید موجب شد ستاد مقابله با کرونای استان تصمیماتی ویژه در بخش های مختلف و همچنین در بخش گردشگری استان اتخاذ کند.

موزه‌ها و اماکن تاریخی استان کرمانشاه براساس اعلام اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه تعطیل اعلام شد؛ موزه هایی که گردشگران زیادی به منظور بازدید از آنها به کرمانشاه سفر می کردند و شامل سایت جهانی بیستون، طاق بستان، معبد آناهیتا، تکیه معاون الملک و تکیه بیگلربیگی کرمانشاه است.

براساس مصوبات این ستاد به منظور پیشگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا، تمامی مراکز اقامتی استان شامل هتل، هتل‌آپارتمان، مهمانپذیر و بوم‌گردی تا اطلاع بعدی از پذیرش هرگونه گردشگر داخلی و خارجی خودداری خواهند کرد.

استاندار کرمانشاه هم پیش از آغاز سال نو اعلام کرد که استان کرمانشاه امسال پذیرای مسافران نیست و امکانات لازم برای آنها در این استان فراهم نشده است.

همچنین برپا کردن چادر در پارک ها و محوطه های تاریخی، بلوارها و ... نیز در استان کرمانشاه ممنوع اعلام و با برپا کنندگان برخود قانونی خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه همچنین با تاکید بر اینکه هیچ گونه خدماتی به مسافران در ایام نوروز ارائه نمی شود، بیان کرد: ستاد سفرهای نوروزی استان کرمانشاه با رویکرد مقابله با ویروس کرونا در این ایام با نظارت جدی با هرگونه تخلفی در مجموعه های اقامتی و پذیرایی برخورد قانونی خواهد کرد.

پلمب هفت واحد اقامتی متخلف در کرمانشاه

با توجه به هشدارهای ستاد کرونای استان مبنی بر برخورد قانونی با متخلفان در این راستا هفت واحد اقامتی در کرمانشاه که اقدام به پذیرش مسافر کرده بودند تا اطلاع ثانوی پلمب شد.

امید قادری در گفتگو با خبرنگار علمی و فناوری در کرمانشاه گفت: براساس مصوبات ستاد کرونای استان و نیز دستور دادستان، از خانه مسافرهای دارای مجوز و خانه مبله های فاقد مجوز سطح شهر کرمانشاه  بازدید به عمل آمد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه تصریح کرد: در پی این بازدید هفت واحد اقامتی که مسافران را پذیرش کرده بودند، پلمب شدند.

وی ادامه داد: همچنین به ۱۰ خانه مسافر هم تذکرات لازم در زمینه عدم پذیرش مسافران ارائه شد.

قادری بیان داشت: این بازدیدها براساس دستور دادستان همچنان ادامه خواهد داشت و با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی صورت می گیرد.

فراهم شدن بازدید مجازی از میراث جهانی بیستون

روابط عمومی میراث فرهنگی استان کرمانشاه اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت خودداری از سفر در شرایط کنونی کشور، استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی و سفر مجازی مناسب‌ترین راه برای آشنایی هم‌وطنان با جاذبه‌های گردشگری و تاریخی مناطق مختلف به شمار می‌رود.

براساس برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری های به‌عمل‌آمده طرح تور مجازی بازدید از جاذبه‌های شاخص محوطه تاریخی بیستون در قالب بیش از ۲۷ اثر اجرا ‌شد.

علاقه‌مندان به بازدید مجازی از میراث جهانی بیستون می‌توانند با مراجعه به آدرس http://vtour.ichto.ir/Tours/۱۸_Bisotoun/fa.html از  آثار این مجموعه بازدید به عمل‌آورند.
 

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴:۱۰

شناسه خبر: 86830

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب