ثبت‌نام بیش از ۵۹ هزار نفر در چهارمحال و بختیاری د خبرگزاری علم و فناوری - ثبت‌نام بیش از ۵۹ هزار نفر در چهارمحال و بختیاری در سامانه سلامت

ثبت‌نام بیش از ۵۹ هزار نفر در چهارمحال و بختیاری در سامانه سلامت

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به موارد خوداظهاری ثبت شده در سامانه Salamat.gov.ir در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۵۹ هزار و ۳۰۵ نفر در استان و ۲۶ هزار و ۱۲۶ نفر در مرکز استان در اين سامانه ثبت نام كرده‌اند.

به گزارش  خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری ; مهندس سید راشد جزایری افزود: جمعیت غربال شده بیماری کوويد۱۹ در چهارمحال و بختياري در اين مدت ۷ هزار و ۲۰۳ نفر هستند.


وی با اشاره به اینکه ۴.۴ درصد بیماران مراجعه‌کننده در روز پنجم به مراکز ۱۶ ساعته در چهارمحال و بختیاری به بیمارستان‌هاي منتخب ارجاع شدند، ادامه داد: ۰.۶ درصد بيماران سرپايي رژيم درماني دو دارويي دريافت کردند، ۶۹ درصد فاقد مشکل بودند و ۲۶ درصد نيز نيازمند مراقبت در منزل هستند.


رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد عنوان کرد: در تشخیص و درمان غيرپزشک براي ۱.۲ درصد استراحت در منزل و ۰.۲ درصد ارجاع به مراکز منتخب شدند و ۹۸.۶ درصد نيز بدون مشكل اعلام شد.


مهندس جزایری عنوان کرد: تعداد موارد خوداظهاری ثبت شده تاکنون در سامانه Salamat.gov.ir در کشور عبارت است از ۷ میلیون ۶۷۸ هزار و ۹۸۰ نفر هستند، از این تعداد ۱ ميليون و ۱۹۴ هزار و ۲۷۳ نفر نيازمند پيگيري و ۲۶۵ هزار و ۴۴۴ نفر احتياج به پيگيري فوري داشتند.


رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بیان کرد: ۱۶ هزار و ۲۰۶ مورد معادل ۲۰.۵۱ درصد پيگيري براساس سامانه خوداظهاري در استان صورت گرفت، همچنين ۳ هزار و ۴۵۳ نفر در اين استان نيز مورد پيگيري فوري قرار گرفتند.


مهندس جزایری اضافه کرد: چهارمحال و بختیاری ۵۵.۵۸ درصد خوداظهاری‌ها را پیگيري کرده است.


وی گفت: تعداد افرادی که تا تاریخ پنجم فروردین‌ماه توسط عوامل دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد غربالگری شدند ۷۵۶ هزار و ۲ نفر هستند.

 

انتهای پیام/۱۰۲۰ع

زمان انتشار: پنج شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷:۳۱

شناسه خبر: 86831

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب