گوگل وبسایت اختصاصی کرونا راه اندازی کرد+لینک خبرگزاری علم و فناوری - گوگل وبسایت اختصاصی کرونا راه اندازی کرد+لینک

گوگل وبسایت اختصاصی کرونا راه اندازی کرد+لینک

گوگل یک صفحه اختصاصی برای انتشار ‌آمارها و اخبار دقیق و موثق پیرامون ویروس کرونای جدید و بیماری کووید۱۹ طراحی کرده است. این وبسایت نکات اساسی در مورد نحوه خودتشخیصی، چگونگی جلوگیری از ابتلا و نحوه جلوگیری از انتشار ویروس کرونا را ارائه می‌دهد. مسؤلین این سایت خاطرنشان کرده‌اند که هیچ داروی خاصی برای جلوگیری یا معالجه بیماری کروناویروس وجود ندارد.

گوگل همان‌طور که وعده داده بود وب‌سایت اختصاصی کووید 19 خود را آماده کرده است. این وب‌سایت که شامل اطلاعاتی در مورد این بیماری است و به‌طور مرتب آمارها و پیوندها را به منابع مورد نیاز شما در صورت تغییر وضعیت به‌روزرسانی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از نیواتلس، این سایت نکات اساسی در مورد نحوه خودتشخیصی، چگونگی جلوگیری از ابتلا و نحوه جلوگیری از انتشار ویروس کرونا را ارائه می‌دهد. مسؤلین این سایت خاطرنشان کرده‌اند که هیچ داروی خاصی برای جلوگیری یا معالجه بیماری کروناویروس وجود ندارد. ممکن است افراد برای تنفس به مراقبت‌های حمایتی و کمکی نیاز داشته باشند.

راه‌اندازی وبسایت اختصاصی برای کرونا توسط گوگل

این وب‌سایت هم‌چنین برای اطلاعات بیشتر به سایت سازمان بهداشت جهانی پیوند داده شده است و لیست جدیدی از عفونت‌های شناخته شده جهانی و تعداد بهبودی و مرگ‌ومیر آن‌ها وجود دارد. در ۳۰ ژانویهٔ ۲۰۲۰، سازمان جهانی بهداشت با انتشار بیانیه‌ای، شیوع کروناویروس جدید را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرد که تهدیدی برای تمام جهان، و نه فقط چین، به‌شمار می‌رود. در ادامه لینک وبسایت اختصاصی گوگل برای بیماری کووید ۱۹ را مشاهده خواهید کرد:

وبسایت اختصاصی گوگل برای رصد اخبار و آمار کووید۱۹ : ‌Google.com/covid19

البته اطلاعات زیادی درباره مراکز درمانی نزدیک به شما یا مکان‌هایی برای مراجعه در صورت بیماری یا داشتن علایم آن وجود ندارد. اما چند فیلم آموزنده، چند پرسش و پاسخ به سبک سوالات متداول و چند منبع دیگر از جمله نکاتی درباره کسب و کار در خانه، آشپزی، مدیتیشن، کارهای منزل و موارد دیگری وجود دارد که می‌توانید در وب‌سایت جدید گوگل به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

دانشمندان چینی توانستند به سرعت نژادی از کروناویروس جدید را شناسایی کنند و توالی ژنتیکی آن را در اختیار آزمایشگاه‌های سراسر جهان قرار دهند تا به‌طور مستقل آزمایش‌های PCR تهیه کنند که بتواند ابتلا را در هر فرد تأیید کند. از بین ۴۱ نفر اولی که با روش واکنش زنجیره‌ای پلیمراز بی‌درنگ (RealTime) و توالی‌یابی دی‌ان‌ای، تأیید شد که به این ویروس آلوده شده‌اند، مشخص شد که دو سوم آنها با بازار عمده‌فروشی غذاهای دریایی هوانان، که در آن حیوانات زنده نیز به فروش می‌رسد، ارتباط دارند.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: پنج شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۲:۵۰

شناسه خبر: 86840

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب