دانشمندان تست ۴۵ دقیقه‌ای کرونا توسعه دادند+عکس خبرگزاری علم و فناوری - دانشمندان تست ۴۵ دقیقه‌ای کرونا توسعه دادند+عکس

دانشمندان تست ۴۵ دقیقه‌ای کرونا توسعه دادند+عکس

محققان در دانشگاه کالیفرنیا موفق شدند تستی برای تشخیص بیماری کووید۱۹ توسعه دهند که ظرف ۴۵ دقیقه جواب میدهد. نتایج آزمایش دقیق که به بیمار و کارکنان مراکز درمانی تحویل داده می‌شود، می‌تواند بسیار مهم و کارآمد باشد و به کاهش فشارهای ناشی از ظهور و شیوع این ویروس بر روی مراکز درمانی که نیاز به تخصیص مناسب منابع و تجهیزات تنفسی و انسانی خود دارند، کمک کند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید کرد که آزمایش جدید ویروس کرونا می‌تواند در 45 دقیقه این بیماری را تشخیص دهد. این آزمایش که توسط  دانشمندان مستقر در کالیفرنیا انجام شده‌است، ثابت کرده ‌است که می‌تواند ظرف سه ساعت ابتلا به ویروس کرونا را تشخیص دهد. «ترمو فیشر»، این غول تجهیزات پزشکی آمریکایی، در بازار آزاد نیز تست‌های خود را عرضه کرده ‌است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ساینس‌الرت، این آزمایش در راستای جبران هزینه‌های از دست رفته پس از تاخیرهای به وجود آمده، آزمایش شکست‌خورده پیشین و کمبود جهانی مواد شیمیایی ضروری برای انجام آزمایش جدید بوده است. این بدان معنا است که دیگر ایالات متحده شهروندان خود را با سرعت بسیار کندتری از دیگر کشورها آزمایش نمی‌کند.

تست ۴۵ دقیقه کرونا که محققان دانشگاه کالیفرنیا توسعه دادند

هم اکنون ایالات متحده در حال انجام تست‌های این بیماری که در جایگاه‌های مخصوص در خودرو انجام می‌گیرد، است. آزمایش به این صورت در سایر کشورها از جمله کره جنوبی موفقیت آمیز بوده ‌است. تست‌های آزمایش جدید از هفته آینده ابتدا به بیمارستان‌ها سپس به دیگر مراکز درمانی مورد نیاز ارسال می‌شود.

ارائه‌دهندگان و افرادی که از بیماران این تست‌ها را می‌گیرند برای اجرای آن نیازی به آموزش نخواهند داشت. تعداد این افراد که مشغول به انجام این نوع تست‌ها هستند در سراسر جهان 23000 و در ایالات متحده 5000 گزارش شده ‌است.

«دیوید پرینگ»، رئیس این سازمان می‌گوید: «نتایج آزمایش دقیق که به بیمار و کارکنان مراکز درمانی تحویل داده می‌شود، می‌تواند بسیار مهم و کارآمد باشد و به کاهش فشارهای ناشی از ظهور و شیوع این ویروس بر روی مراکز درمانی که نیاز به تخصیص مناسب منابع و تجهیزات تنفسی و انسانی خود دارند، کمک کند.»

درمان موارد جدی عفونت بهتر است که در بیمارستان انجام شود اما سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند که وقتی درمان بیمارستانی میسر نیست یا خطرناک است (مثلاً وقتی که تخت‌های بیمارستانی موجود نیست یا بیمارستان از پذیرش بیمار خودداری می‌کند) باید به درمان بیمار در منزل نیز توجه ویژه نشان داد.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: پنج شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶:۴۲

شناسه خبر: 86842

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب