خبرگزاری علم و فناوری

طراحی و تولید کانتینرهای قابل حمل مجهز به ICU برای درمان COVID ۱۹

محققان کانتینری ساخته اند که دارای واحدهای مراقبت ویژه ای (ICU) است و می تواند به راحتی حمل شوند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از نیواطلس؛ ما قبلاً گزارش داده ایم که کانتینرهای حمل و نقل برای بسیاری از پروژه های مختلف از قبیل استخرهای شنا، میله ها و خانه ها مورد استفاده قرار می گرفته است، اما واحدهای متصل به دستگاه تنفسی (CURA) نمونه ای است که به طور بالقوه می تواند زندگی را نجات دهد. این امر شامل تبدیل جعبه های فلزی به واحدهای مراقبت ویژه ای (ICU) است که به راحتی قابل حمل هستند  که ​​می توانند در سراسر جهان برای کمک به افراد نیازمند به درمان بپیوندند زیرا COVID 19 همچنان در حال گسترش است.

CURA توسط تیمی ساخته می شود که شامل کارلو راتی آژانساتی، ایتالیا روتا، استودیو FM میلانو، بیمارستان تحقیقاتی Humanitas، Jacobs، Squint ، opera و دیگران است. این منبع آزاد است و از کانتینرهای حمل و نقل استاندارد 20 فوت (6.1 متر) ساخته شده است که فرض می کنیم جدید یا بسیار با دقت و کاملاً تمیز ساخته شده اند. کانتینرها با پنجره ها و ورودی ها اصلاح شده و سپس به یک ساختار تورم بزرگتر متصل می شوند تا از چهار شکل تنظیمات مدولار در اندازه های مختلف در صورت نیاز استفاده کنند.

در حالی که پزشکان در حال حاضر برای این نوع شرایط اضطراری چادرهای بیمارستانی را در اختیار دارند، این تیم معتقد است که CURA (با نصب صحیح تجهیزات) با ایجاد یک سیستم فشار منفی اتاق، از چادرها سود می برد. به عبارت ساده، فشار منفی اتاق بدان معنی است که هوا به داخل کانتینرها جریان می یابد اما بیرون نیست و به کاهش خطر انتشار بیشتر ویروس کمک می کند. این سیستم اغلب در بخش های جداسازی آجر و ملات سنتی استفاده می شود.

کانتینرها با پنجره ها و ورودی ها اصلاح شده و سپس برای ایجاد تنظیمات مدولار در اندازه های مختلف در صورت نیاز از چهار تخت تا بیش از 40 تخت به یک سازه بزرگتر بادی متصل می شوند.

این پروژه در نظر دارد برای گسترش ظرفیت  ICUبرخی واحدها در کنار بیمارستان ها، از جمله در پارکینگ ها قرار دهد ، در حالی که برخی دیگر می توانند برای ایجاد بیمارستان های میدانی مورد استفاده قرار گیرند. همچنین می توان از حمل و نقل آسان کانتینرها برای جابجایی آنها در قطارها، کامیون ها و کشتی ها استفاده کرد.

البته در جایی برای قرار دادن بیماران فقط بخشی از نبرد است و داشتن ونتیلاتورها و سایر وسایل پزشکی لازم، به علاوه متخصصان مورد نیاز برای استفاده صحیح از آنها، نیز بسیار مهم است. گفته می شود، اولین نمونه اولیه CURA در حال حاضر برای استفاده در بیمارستانی در میلان ساخته می شود، تا بتواند در نهایت آنها را به سراسر جهان ارسال کند.

زمان انتشار: شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 86849

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب