تشکیل کمیته بهداشت عمومی برای مقابله با کرونا در میبد

رئیس شبکه بهداشت و درمان میبد از تشکیل کمیته بهداشت عمومی در این شهرستان برای هماهنگی بیشتر دستگاه های اجرایی در مقابله با کرونا خبر داد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان  میبد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری یزد؛ گفت: طبق دستورالعمل جدید وزارت بهداشت قرار بر این شد که ضد عفونی اماکن به صورت هماهنگ و اصولی انجام شود و لذا تصمیم بر این شد که در شهرستان ها کمیته شهرستانی بهداشت عمومی متشکل از فرمانداری، شهرداری، بسیج و شبکه بهداشت تشکیل شود.

مهدی حفیظی ادامه داد: در واقع وظیفه این کمیته همکاری و هماهنگی میان نیروهای بسیج، شهرداری و شبکه بهداشت میبد برای گندزدایی اماکن عمومی به صورت علمی و برنامه ریزی شده است.

وی تاکید کرد: در این طرح تامین تجهیزات بر عهده فرمانداری، آموزش نیروها بر عهده شبکه بهداشت و انجام عمل ضدعفونی اماکن بر عهده نیروهای بسیج، شهرداری و ادارات مرتبط خواهد بود.

حفیظی اعلام کرد: در تمام استان یزد به صورت هماهنگ و یکسان از محلول وایتکس با ترکیب مشخص یک به ۹۹ استفاده شود. زیرا با توجه به ماندگاری بین 20 تا 30 دقیقه ای این ترکب کفایت میکند.

وی اذعان داشت: تمام نیروهای عملیاتی موظف به استفاده از وسایل حفاظت فردی نظیر گان، عینک و ماسک بوده و همچنین قبل از آغاز عملیات میبایست اطلاع رسانی مناسب انجام شو تا کمترین آسیب به مردم و نیروهای اجرایی وارد شود.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲:۰۰

شناسه خبر: 86850

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب