تولید ماسک برای گروه های در معرض خطر/فعالیت بانوان خبرگزاری علم و فناوری - تولید ماسک برای گروه های در معرض خطر/فعالیت بانوان جهادی همچنان ادامه دارد
فرمانده بسیج خواهران تشان خبر داد

تولید ماسک برای گروه های در معرض خطر/فعالیت بانوان جهادی همچنان ادامه دارد

فرمانده حوزه بسیج خواهران طوبی تشان گفت: در مورد توزیع ماسک ها اولویت برای گروه های در معرض خطر در منطقه تشان و شهرستان بهبهان و سپس خود مردم تشان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، به منظور رفع نیاز جامعه و به همت جمعی از بانوان کارگاه تولید ماسک بهداشتی در شهر تشان در استان خوزستان راه اندازی شد.

این کارگاه به منظور رفع نیاز مردم  به همت حوزه مقاومت بسیج خواهران طوبی راه اندازی شد که بانوان جهادگر در دو تایم صبح و لعد از ظهر در آنها به تولید ماسک بهداشتی می پردازند.

بانوان جهادی با فراخوان حوزه مقاومت بسیج خواهران طوبی گرد هم آمدند و با وسایل شخصی خود از جمله چرخ خیاطی اقدام به تولید ماسک در شهر تشان استان خوزستان می کنند.

به همین منظور به سراغ سرکار خانم مهناز طهماسبی فرمانده حوزه بسیج خواهران طوبی تشان رفتیم تا درباره تولید ماسک در این حوزه توضیحاتی ارائه دهد.

با چه هدفی کار تولید ماسک را انجام دادید؟

 پیرو فرمان رهبر معظم انقلاب به ستاد کل نیروهای مسلح در تشکیل قرارگاه بهداشتی و درمانی و همچنین همراهی و همیاری بسیج با مردم به عنوان رسالت اصلی این مجموعه جهت رفع مشکل کمبود ماسک، بسیج حوزه خواهران طوبی، اقدام به ایجاد کارگاه تولید ماسک کرد.

 از چه زمانی  این ایده به ذهنتان رسید؟

از روز 26 اسفند ماه تصمیم به انجام کار گرفته شد و با در نظر گرفتن سالن فرهنگی حوزه مقاومت بسیج به عنوان مکان کارگاه، که ظرفیت تولید ماسک ایجاد شد.

کار با تمیزکاری و شست و شو و ضدعفونی سالن شروع  صورت گرفت، در ادامه با پایان تمیزکاری، سالن مجهز به فرش  و میزها و صندلی ها برای راه اندازی کارگاه شد.

از چه کسانی برای تولید ماسک استفاده شده است؟

با تبلیغات که حاوی دو پیام فراخوانی برای جذب کمک های مردمی جهت تهیه مواد اولیه بود همچنین جذب نیروهای انقلابی به همراه ابزار کار مانند چرخ خیاطی، قیچی و... صورت گرفت.

کارهای راه اندازی کارگاه را تنهایی انجام دادید؟

با همراهی حوزه مقاومت بسیج شهید شمایلی، نور و برق سالن تقویت شد و پیش از شروع کار هیئت منتظران ظهور هم مواد اولیه را خریداری کرد و پارچه ها برش خورده شد.

تایم کاری کارگاه چگونه است؟

 تایم کارگاه تولیدی ماسک در حوزه مقاومت بسیج طوبی هر روز صبح ها از ساعت 8 تا 12 و عصرها ساعت 13 تا 18 است.

کارگاه از چه زمانی کار رسمی خود را آغاز کرد؟

از روز ۲۸ اسفند ماه به صورت رسمی کار با چرخ های خیاطی شروع شد و در تایم صبح۱۰ نفر و در تایم عصر۲۰ نفر مشغول کار هستند که پیش بینی می شود در روزهای آینده استقبال بیشتری صورت بگیرد.

اولویت توزیع ماسک ها برای کدام شهر یا افراد است؟

در مورد توزیع ماسک ها اولویت برای گروه های در معرض خطر در منطقه تشان و شهرستان بهبهان و سپس خود مردم تشان خواهد بود.

کارگاه تولید ماسک تا چه زمانی فعالیت دارد؟

 تا زمانی که  مردم به ماسک احتیاج نداشته باشند و این بیماری ریشه کن شده باشد.

ممنون از شما، اگر صحبت خاصی دارید بفرمایید؟

در انتها از خواهران بسیجی حوزه طوبی، فرماندهی محترم و بسیجیان حوزه شهید شمایلی، هیئت منتظران ظهور، کتابخانه پیامبر اعظم تشان و همه خیرینی که کمک مالی کرده اند، کمال تشکر و قدردانی را دارم.

گفت و گو از آزاده پیچیده

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۸:۲۶

شناسه خبر: 86864

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
ابراهیم باج
۰ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱:۱۵

در آیه ۳۲ سوره مائده قرآن آمده است:هر کس جان یک انسان را نجات دهد،مثل این است که تمام مردم دنیا را نجات داده است.با وجود اینکه کار برای رضای خداوند خستگی ندارد،میگویم همگی خسته نباشید و اجر همگی با الله یگانه.همگی پیروز و موفق و پایدار باشید....🙏

اشتراک گذاری مطالب