مرگ یک آمریکایی پس از مصرف داروی توصیه‌شده توسط «ت خبرگزاری علم و فناوری - مرگ یک آمریکایی پس از مصرف داروی توصیه‌شده توسط «ترامپ» برای درمان کرونا

مرگ یک آمریکایی پس از مصرف داروی توصیه‌شده توسط «ترامپ» برای درمان کرونا

هیچ داروی ضد ویروس مشخصی برای این بیماری تأیید نشده‌است و درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد. با این حال رئیس جمهور آمریکا کلروکین، یک داروی ضد مالاریا، و هیدروکسی‌کلروکین را به نادرست به عنوان درمان کرونا در تویئتر خود اعلام کرد. موضوعی که منجر به مرگ یک شهروند اهل آریزونا شده است.

مردی در آریزونا پس از مصرف «کلروکین فسفات» درگذشت. این در حالی است همسر وی نیز در بخش مراقبت‌های ویژه است. آن‌ها در پی توئیت ترامپ این دارو را برای محافظت از خود در برابر کووید 19 مصرف کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از آی.اف.ال.ساینس، هفته‌ی گذشته، رئیس‌جمهور ایالات متحده طی توییتی به میلیون‌ها دنبال‌کننده‌ی خود ترکیب دارویی آزمایش نشده (و به‌طور بالقوه خطرناک) را که می‌تواند در مبارزه با کرونا موثر باشد، معرفی کرد. چیزی که ظاهرا مردم از آن به‌عنوان دستورالعمل برای خود برداشت کردند. دو نفر نیز در «لاگوس» و نیجریه به‌دلیل مصرف داروی توصیه‌شده توسط ترامپ به‌دلیل مسمومیت با کلروکین در بیمارستان بستری شدند.

دارویی پیشنهادی ترامپ برای درمان کرونا به مرگ یک آمریکایی منجر شد

در کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه 19 مارس، ترامپ توضیح داد که کلروکین، یک داروی ضد مالاریا، و هیدروکسی‌کلروکین می‌توانند در مقابله با کووید 19 موثر باشند و تقریباً بلافاصله پس از تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده در دسترس قرار می‌گیرند.

متأسفانه این بیانیه درست نبود. مقامات سازمان غذا و دارو تصریح کرده‌اند که هیچ درمانی یا دارویی مورد تأیید این سازمان برای معالجه، درمان یا جلوگیری از کووید 19 وجود ندارد. اگرچه شواهدی وجود دارد که کلروکین به بیماران مبتلا به کووید 19 کمک کرده ‌است، اما تاکنون هیچ آزمایش بالینی و یا تحقیقی این موضوع را بررسی نکرده ‌‌است. ممکن است در صورتی که هیچ گزینه درمانی دیگری وجود نداشته ‌باشد، پزشکان آن را برای بیماران بسیار بدحال تجویز کنند.

تاثیر کلروکین بر روی این ویروس طی آزمایشات بالینی درحال بررسی است. اما تا آن زمان مصرف داروهای بدون نظارت پزشکی مناسب توصیه نمی‌شود. به‌خصوص برای ترکیبات دارویی که به‌طور بالقوه خطرناک هستند. ممکن است در اثر مصرف سرخود ترکیبات دارویی در بیمارستان بستری شوید.

متخصصان می‌گویند درمان موارد جدی عفونت بهتر است که در بیمارستان انجام شود اما سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند که وقتی درمان بیمارستانی میسر نیست یا خطرناک است (مثلاً وقتی که تخت‌های بیمارستانی موجود نیست یا بیمارستان از پذیرش بیمار خودداری می‌کند) باید به درمان بیمار در منزل نیز توجه ویژه نشان داد.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷:۱۷

شناسه خبر: 86867

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب