شب‌ها که ما می‌خوابیم؛ عده‌ای مراقب سلامت ما هستند خبرگزاری علم و فناوری - شب‌ها که ما می‌خوابیم؛ عده‌ای مراقب سلامت ما هستند

شب‌ها که ما می‌خوابیم؛ عده‌ای مراقب سلامت ما هستند

هنگامی که ما در خانه هایمان هستیم، عده ای در مبادی ورودی شهرها بصورت ۲۴ ساعته مشغول مبارزه با ویروس کرونا هستند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خنج استان فارس؛ کرونا همچنین در دنیا می تازد، تعداد مبتلایان روز به روز افزایش می یابد و عده زیادی را به کام مرگ می کشاند . به گفته بسیاری از کارشناسان کرونا کاندیدای مهم ترین اتفاق قرن حاضر شمرده می شود و با نفوذ به بیش از 190 کشور دنیا برای هر انسان روی کره خاکی تهدیدی جدی به حساب می آید .

مهم ترین راه پیشگیری و جلوگیری از شیوع ویروس کووید 19 به اذعان همه کارشناسان سلامت و پزشکی قرنطینه خانگی و ماندن در آن است، به همین منظور در اکثر کشورها از جمله ایران تلاش می شود مردم در خانه های خود بمانند و حکومت ها و دولت ها از کلیه ابزارهای خود در این خصوص استفاده می کنند .

برهمین مبنا یک عزم جدی و هم افزایی میان گروه های مختلف اعم از سپاه، بسیج، هلال احمر، شهرداری، گروه های داوطلب مردمی و... شکل گرفته و هر کدام به نحوی سعی بر کمک به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دارند، گروهی به ضدعفونی کردن اماکن مختلف شهری و روستایی مشغول هستند، عده ای با راه اندازی کارگاه هایی مشغول تولید انواع مواد بهداشتی نظیر ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی هستند، برخی به اطلاع رسانی و آموزش مبادرت کرده و گروهی نیز در خدمت مقدم مقابله با ویروس همچون پزشکان در مبادی ورودی و خیابان های شهرها هستند .

 

در همین خصوص علیرغم اعلام قرنطینه از سوی دولت در ایران اما محدودیت هایی برای تردد مردم در شهرها و به صورت جدی تر در تردد میان شهری اعمال شده است و تنها خودروهایی اجازه ورود به شهرها را دارند که پلاک خودرو یا مدرک شناسایی آن شهر را داشته باشند و در همین کنترل ترددها نیز موارد بهداشتی و سلامتی سرنشینان خودروهای ورودی به شهرها بررسی می شوند تا از سلامتی آنان اطمینان حاصل به عمل آید .

در مبادی ورودی شهرستان خنج نیز همانند سایر شهرستان ها به همت کمپین مردمی مهرآوران، ستاد مبارزه با کرونای شهرستان و عده ای از خیرین، گروهی از جوانان خنجی مشغول فعالیت و خدمت به مردم هستند .

 

در این مبادی کارهایی نظیر تب سنجی، آموزش نکات بهداشت فردی و عمومی و... به صورت 24 ساعته انجام می شود .

خبرگزاری علم و فناوری در استان فارس به همه گروه ها، ارگان ها و کسانی که برای ریشه کنی ویروس کووید 19 از جان، مال و سایر دارایی های خود گذشته و به مقابله با آن پرداخته اند، خداقوت گفته و اعلام آمادگی می نماید که حاضر به انعکاس فعالیت هایتان می باشد .

 

گزارش از حجت نهاوندی

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 86870

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب