استرالیا آزمایش واکسن سل بر علیه COVID-۱۹ را بر رو خبرگزاری علم و فناوری - استرالیا آزمایش واکسن سل بر علیه COVID-۱۹ را بر روی کارکنان بهداشتی شروع کرد

استرالیا آزمایش واکسن سل بر علیه COVID-۱۹ را بر روی کارکنان بهداشتی شروع کرد

استرالیایی ها روز جمعه اعلام کردند محققان استرالیا در حال پیگیری سریع آزمایشات انسانی در مقیاس بزرگ هستند تا ببینند آیا واکسن مورد استفاده برای ده ها سال برای جلوگیری از سل می تواند کارمندان بهداشتی را از COVID-۱۹ محافظت کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از ساینس آلرت، استرالیایی ها روز جمعه اعلام کردند محققان استرالیا در حال پیگیری سریع آزمایشات انسانی در مقیاس بزرگ هستند تا ببینند آیا واکسن مورد استفاده برای ده ها سال برای جلوگیری از سل می تواند کارمندان بهداشتی را از COVID-19 محافظت کند.

 

محققان پژوهشکده تحقیقات کودکان Murdoch در ملبورن گفتند که آزمایش واکسن BCG با 4000 کارمند بهداشت در بیمارستانهای استرالیا انجام خواهد شد تا مشخص شود آیا می تواند علائم COVID-19 را کاهش دهد؟

آنها در بیانیه ای گفتند: "اگرچه در ابتدا علیه سل توسعه یافته بود، و هنوز هم به این منظور سالانه به بیش از 130 میلیون نوزاد داده می شود ، BCG همچنین ایمنی" خط مقدم "انسان را تقویت می کند، و آن را برای پاسخ به میکروب ها با شدت بیشتر آموزش می دهد."

نیگل کرتیس، محقق اصلی می گوید: "ما امیدواریم که شاهد کاهش شیوع و شدت علائم COVID-19 در کارمندان مراقبت های بهداشتی که واکسیناسیون BCG را دریافت می کنند ، باشیم."

وی با بیان این که زمان بسرعت در حال از دست رفتن است اعلام کرد: چهار هزارنفر طی یک روند سریع پیگیری و با تأیید مقامات بهداشتی ایالتی و فدرال، در آزمایش شرکت می کنند.

آزمایشات مشابهی در چندین کشور دیگر از جمله هلند، آلمان و انگلیس  در حال انجام است.

کاترین نورث، مدیر انستیتوی مرداک گفت: "این کارآزمایی باعث می شود تا اثر واکسن در برابر علائم COVID-19 به درستی آزمایش شود و ممکن است به نجات جان کارکنان مراقبت های بهداشتی جبهه مقدم ما کمک کند."

وی اظهار امیدواری كرد كه بهبود ایمنی "ذاتی" افراد در برابر علائم COVID-19 زمان لازم را برای تولید واكسن خاص علیه بیماری ایجاد کند.

این محقق می گوید: "این کارآزمایی ها باعث پیشرفت سریع امیدوار کننده ترین با داوطلبان در عمل بالینی می شوند و بیشترین تعداد تزریق در مقابل COVID-19 را در اختیار ما قرار می دهند.

انتهای پیام/

https://www.sciencealert.com/australia-is-trialling-a-tb-vaccine-for-coronavirus-and-health-workers-get-it-first

زمان انتشار: یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 86873

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب