بکارگیری پهبادها برای شناسایی افراد مبتلا به COVID ۱۹ خبرگزاری علم و فناوری - بکارگیری پهبادها برای شناسایی افراد مبتلا به COVID ۱۹

بکارگیری پهبادها برای شناسایی افراد مبتلا به COVID ۱۹

دانشگاه استرالیا جنوبی (UniSA) و متخصص فن آوری پهپاد مستقر در کانادا Draganfly Inc با یکدیگر همکاری کرده اند تا یک پلت فرم پهپادی را برای شناسایی افراد مبتلا به COVID ۱۹ بکار گیرند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از نیواطلس؛ اگر در آینده شاهد پرواز هواپیمای بدون سرنشین باشید، می توانید به دنبال شواهدی از  COVID 19  باشید. دانشگاه استرالیا جنوبی (UniSA) و متخصص فن آوری پهپاد مستقر در کانادا Draganfly Inc با یکدیگر همکاری کرده اند تا یک پلت فرم پهپادی همه گیر را بکار گیرند.

سنسورهای ویژه و دید رایانه ای برای یافتن افراد مبتلا به بیماری های عفونی دستگاه تنفسی در این دستگاه قرار دارد.

یکی از عمده ترین مشکلات کنترل بیماری همه گیر مانند ویروس COVID 19 یافتن اینکه چه کسی به این ویروس مبتلا شده است و شیوع گسترده آن است.

یکی از راه های انجام این کار، جستجوی افرادی است که علائم را نشان می دهند. با این حال، درخواست از جمعیت یک شهر کامل برای گرفتن درجه حرارت خود به سختی عملی است، بنابراین یک تیم UniSA به رهبری پروفسور جاوا چاهل رئیس دفاع سیستم های حسگر در حال انتخاب الگوریتم های سنجش از دور و رایانه است.

میزان تشخیص کاملاً مناسب نیست، اما یک ابزار عملی برای دیدن وجود بیماری در بین جمعیت است.

به گفته این تیم، پهپاد جدید قادر به نظارت بر درجه حرارت، ضربان قلب و ضربان تنفسی شخص است. همچنین می تواند عطسه و سرفه را تشخیص دهد. این حتی در شلوغی، از جمله در دفاتر، فرودگاه ها، کشتی های کروز و خانه های مراقبت از سالمندان، کار می کند.

این فناوری در ابتدا در سال 2017 توسط  Chahl، Ali Al Naji  و Asanka Perera رونمایی شد که آنها توانایی اندازه گیری ضربان قلب و تنفس را نشان دادند، حرکات انسانی را برای تشخیص سرفه و عطسه در فاصله تا 10 متر (33 فوت) با استفاده از فیلم های بدون سرنشین و در فاصله 50 متری (165 فوت) از دوربین های ثابت نشان می دهد.

در یک بیانیه مطبوعاتی، UniSA گفت: هدف این است که "بلافاصله شروع به ادغام مشتریان تجاری، پزشکی و دولتی کنید"، اما هیچ جزئیات دیگری در مورد هر نوع تکنولوژی در این مرحله ارائه نشده است.

این فناوری علاوه بر غربالگری برای عفونت های ویروسی، برنامه هایی مانند نظارت بر نوزادان زودرس یا مقابله با مناطق جنگی و بلایای طبیعی نیز دارد.

چاهل می گوید: اکنون، به طور تکان دهنده، ما نیاز فوری استفاده از آن برای نجات جان در بزرگترین فاجعه سلامتی جهان در 100 سال گذشته را داریم.

زمان انتشار: دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 86874

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب