تولید ۱۰ هزار لباس جراحی در آموزشگاه های فنی و حر خبرگزاری علم و فناوری - تولید ۱۰ هزار لباس جراحی در آموزشگاه های فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی

تولید ۱۰ هزار لباس جراحی در آموزشگاه های فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی

مراکز آموزش دولتی و بخش خصوصی فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی جهت مبارزه با ویروس کرنا ۱۰ هزار و ۲۲۸ عدد لباس جراحی پزشکی (گان) تولید کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی،یعقوب نماینده، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری گفت:  مراکز اموزشی  دولتی و خصوصی فنی و حرفه ای  استان آذربایجان شرقی علاوه بر لباس جراحی در تولید ماسک نیز فعال بودند به طوری که  195هزار و 800 عدد ماسک نیز تولید و در مراکز بهداشتی استان توزیع شده است.

وی افزود: در بخش دولتی مراکز آموزش فنی و حرفه ای اهر،کلیبر، بناب،مرند ، هریس، ملکان و مرکز شماره 3 تبریز با همکاری و مشارکت سایر بخش ها، همچون بیمارستان اهر، نهادهای کمک کننده مردمی، فرمانداری کلیبر و هریس، شهرداری یامچی، گروه سرمایه گذاری میثاق محتا در اقدامی خداپسندانه و در چندین کارگاه فعال تولیدی و با حضور مربیان و مهارت آموزان که از جهادگران مهارتی میباشند، اقدام به دوخت ماسک و گان نمودند.


نماینده درادامه افزود: در مراکز دولتی تعداد 149 هزار و 500 عدد ماسک و 228 عدد گان بهداشتی تولید و در اختیار مراکز درمانی و بیمارستانهای تحت درمان بیماران کرونایی قرار گرفت.


مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان شرقی در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به مشارکت بخش خصوصی به عنوان بازوان پر توان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، از تولید 46هزار و 300 عدد ماسک و 10 هزار عدد گان برای توزیع در بیمارستانهای مراقبتهای ویژه بیماران کرونایی توسط جمعی از متولیان و مربیان آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد در 6 کارگاه تولیدی درشهرستانهای استان خبر داد.


یعقوب نماینده خاطر نشان ساخت: آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد ستایش و گوزللر اهر،کاج بستان آباد، شاهد ملکان،گل آرای آذرشهر، معمر و سرور میانه، نوپردیسان باهر اسکو و همچنین آموزشگاه دوستان شهرستان هریس در این طرح مشارکتی جهاد گونه داشتند.

زمان انتشار: شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰:۱۷

شناسه خبر: 86882

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب