پویش «ابناء المصطفی» و خدمت رسانی به ۱۰هزارخانواده خبرگزاری علم و فناوری - پویش «ابناء المصطفی» و خدمت رسانی به ۱۰هزارخانواده طلبه های غیرایرانی

پویش «ابناء المصطفی» و خدمت رسانی به ۱۰هزارخانواده طلبه های غیرایرانی

پویش «ابناء المصطفی» با مشارکت طلبه ها و تشکل های جامعه المصطفی شکل گرفته و مهم ترین وظیفه المصطفایی ها خدمت رسانی به ۱۰هزارخانواده طلبه های غیر ایرانی در ایران است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آذربایجان شرقی،مهدی کمیلی فر دبیر اجرایی پویش «ابناء المصطفی» در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری با اشاره به فعالیت های موسسه «جامعه المصطفی عالمیه» گفت:همچنان که مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور  وظیفه تعلیم علوم اسلامی و معارف دینی را به علاقه مندان و طلبه های ایرانی دارد موسسه «جامعه المصطفی عالمیه»  نیز این وظیفه را در بین طلبه های غیر ایرانی دارد.

 

وی افزود :موسسه جامعه المصطفی در شهرهای قم، مشهد، اصفهان، کرمان و گرگان متمرکز است و البته در خارج از کشور نیز شعباتی دارد هر چند آموزش های عالی در ایران صورت می گیرد. همچنین این موسسه دانشگاه مجازی دارد که به علاقه مندان غیرایرانی  وظیفه تعلیم معارف اسلامی و علوم انسانی را بر عهده دارد.

کمیلی فر با اشاره به حضور طلبه های غیر ایرانی به همراه خانواده درایران ادامه داد:از آن جایی که تحصیلات طلبه های غیرایرانی با توجه به مقطعی که هستند چندسال زمان می برد بسیاری از آنها ترجیح داده اند با خانواده هایشان در ایران مهمان باشند.به این ترتیب 10هزار خانواده طلبه با تمرکز شهرهای  قم،اصفهان، مشهد، گرگان و تبریز در ایران ساکن هستند.

دبیر اجرایی پویش «ابناء المصطفی» با اشاره به فشارهای روحی وارد شده بر مردم بعد از انتشار ویروس کرنا گفت:  بعد از انتشار کرونا مردم در کشور برای مقابله با آن  تحت فشار بودند.

از طرفی طلبه های غیرایرانی ها که در ایران  و در غربت و دور از خانواده هستند در حالت عادی تحت فشار روحی هستند.با انتشار ویروس کرونا شاهد هجمه های زیادی بر روی طلبه های غیرایرانی در فضای مجازی هستیم که آنها را به عنوان منبع شیوع ویروس کرونا مطرح کرده اند و مردم ما متاسفانه این شایعات را باور کرده اند این موضوع باعث فشار مضاعفی بر روی طلبه های غیر ایرانی شده است