آباده تمام قد علیه کرونا خبرگزاری علم و فناوری - آباده تمام قد علیه کرونا
گزارش؛

آباده تمام قد علیه کرونا

در شهرستان آباده همچون سایر شهرهای استان فارس و کشور تمامی اقشار علیه نابودی کرونا دست به کار شده اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از آباده؛ کرونا همچنین در دنیا می تازد، تعداد مبتلایان روز به روز افزایش می یابد و عده زیادی را به کام مرگ می کشاند . به گفته بسیاری از کارشناسان کرونا کاندیدای مهم ترین اتفاق قرن حاضر شمرده می شود و با نفوذ به بیش از 190 کشور دنیا برای هر انسان روی کره خاکی تهدیدی جدی به حساب می آید .

مهم ترین راه پیشگیری و جلوگیری از شیوع ویروس کووید 19 به اذعان همه کارشناسان سلامت و پزشکی قرنطینه خانگی و ماندن در آن است، به همین منظور در اکثر کشورها از جمله ایران تلاش می شود مردم در خانه های خود بمانند و حکومت ها و دولت ها از کلیه ابزارهای خود در این خصوص استفاده می کنند .

برهمین مبنا یک عزم جدی و هم افزایی میان گروه های مختلف اعم از سپاه، بسیج، هلال احمر، شهرداری، گروه های داوطلب مردمی و... شکل گرفته و هر کدام به نحوی سعی بر کمک به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دارند، گروهی به ضدعفونی کردن اماکن مختلف شهری و روستایی مشغول هستند، عده ای با راه اندازی کارگاه هایی مشغول تولید انواع مواد بهداشتی نظیر ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی هستند، برخی به اطلاع رسانی و آموزش مبادرت کرده و گروهی نیز در خدمت مقدم مقابله با ویروس همچون پزشکان در مبادی ورودی و خیابان های شهرها هستند .

در شهرستان آباده همچون سایر شهرهای استان فارس و کشور تمامی اقشار دست به کار شده اند .

کارگاه تولید ماسک ناحیه مقاومت بسیج سپاه آباده به همت بیش از ۵٠ خواهر بسیجی با نذر سلامت خیرین عزیز شهرستان آباده در پنج کارگاه مجزا آغاز به کار کرده است .

با توجه به شیوع بیماری کرونا و نیاز مبرم شهرستان آباده به ماسک و مواد ضدعفونی و محرومیت برخی خانواده های مستضعف از این امکانات با هدف کمک به خانواده های فقیر این کارگاه ها به صورت مجزا در حال انجام کار است و همیاری مثال زدنی صنف خیاطان ، بسیجیان شهرستان آباده، خیرین شبکه یاران انقلاب و... این مهم را میسر کرده است.

مکان های استقرار کارگاه ها حوزه های مقاومت بسیج و زیر نظر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده فعالیت می‌کنند.

همچنین به همت بسیجیان پایگاه های مقاومت بسیج عملیات ضدعفونی محله محور با هدف پاک سازی مناطق حوزه ای پایگاه های مقاومت بسیج انجام می‌گیرد.

به همت بسیج هنرمندان شهرستان آباده  کلیپ های با موضوع طنز اجتماعی با عنوان مش ماهرخ و کرونا تولید گشت که در کنار آموزش نکات بهداشتی، لحظاتی شاد را برای مردم به ارمغان آورد .

قرارگاه مردمی صاحب الزمان مسجد امام زمان(عج) با هدف همیاری هیئت های مذهبی به ستاد مبارزه با کرونا به صورت متناوب شش مرحله ضدعفونی معابر عمومی، بیمارستان، درمانگاه ها، پمب بنزین و...  را در قالب رزمایش عمومی برنامه ریزی کرده و این مهم را اجرایی کرده است .

قرارگاه امام رضا "عاشوراییان منتظر" با هدف آموزش صحیح مردم جهت همیاری به شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده در راستای آموزش صحیح مردم روستاها و دعوت عمومی مردم به عدم حضور در اجتماعات برنامه هایی را اجرا کرده است . طرح های اطعام فقرا، پخش تراکت و پوسترهای آموزشی دعوت به ماندن در خانه و... از برنامه های این قرارگاه است.

گروه های داوطلبی جهادی هلال احمر با هدف همیاری به نیروی انتظامی، سپاه، بسیج و شبکه بهداشت با حضور در ایستگاه های تب سنجی شهرستان آباده به عنوان راه ارتباطی استان های مهمی چون شیراز، اصفهان، یزد و...  اقدام به کنترل شدید ورود و خروج به شهرستان آباده کرده و ضمن عدم اجازه ورود مسافر به محوطه شهرستان آباده اقدام به تب سنجی جهت غربالگری بیماران می کند .

 

گزارش از مرتضی کریمی

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 86890

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب