تولید و توزیع رایگان روزانه ۳ هزار ماسک در بیضا خبرگزاری علم و فناوری - تولید و توزیع رایگان روزانه ۳ هزار ماسک در بیضا

تولید و توزیع رایگان روزانه ۳ هزار ماسک در بیضا

با همکاری خیرین، گروه های مردم نهاد و خیاطان شهر و روستاهای شهرستان بیضا در چندین کارگاه، روزانه بیش از سه هزار عدد ماسک تهیه و پس از ضدعفونی و استریل شدن توسط خانه های بهداشت و پایگاه های مقاومت بسیج به صورت رایگان میان مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر توزیع می شود .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ با همکاری خیرین، گروه های مردم نهاد و خیاطان شهر و روستاهای شهرستان بیضا در چندین کارگاه، روزانه بیش از سه هزار عدد ماسک تهیه و پس از ضدعفونی و استریل شدن توسط خانه های بهداشت و پایگاه های مقاومت بسیج به صورت رایگان میان مردم  به ویژه اقشار آسیب پذیر توزیع می شود .

همتی، فرماندار شهرستان بیضا گفت: به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس منحوس کرونا و با همکاری جمعی از خیرین در زمینه تهیه مواد لازم جهت دوخت ماسک،گان و روپوش مخصوص کادر درمانی با کمک جمعی از خیاطان شهر و روستاهای این شهرستان روزانه بیش از سه هزار عدد ماسک ،گان و روپوش در چندین کارگاه تولید می شود .

وی ادامه داد: پس از ضدعفونی  واستریل شدن موارد تولید شده با انجام هماهنگی های لازم تحویل داروخانه در شهر، پایگاه های مقاومت و خانه های بهداشت روستاها شده و به صورت رایگان میان مردم به ویژه سالمندان و اقشار آسیب پذیر توزیع می شود .

فرماندار شهرستان بیضا افزود: برپایی ایستگاه های پایش سلامت وتب سنجی ، ضد عفونی وگندزدایی کوچه، معابر، خیابان و اماکن عموی سطح شهر و روستاهای این شهرستان توسط پرسنل شهرداری، دهیاران و نیروهای بسیج مردمی ، ساماندهی کسبه و بازاریان به منظور جلوگیری از تجمع و عبور و مرور غیرضروری ، تشویق و ترغیب مردم جهت ماندن در خانه ، تعطیل کردن تفرجگاه و اماکن گردشگری و مسدود کردن راه هایی ورودی این اماکن از اقدامات مهم در پیشگیری از شیوع و مقابله با این ویروس منحوس در این شهرستان بوده است .

وی تصریح کرد: اقدامات صورت گرفته با همکاری همه دستگاه های اجرایی به ویژه شبکه بهداشت ودرمان ، خیرین ، معتمدین، نیروهای مخلص بسیجی، کانون های فرهنگی مساجد ، پایگاه های مقاومت، نیروهای نظامی و انتظامی، هیات مذهبی ، رزمندگان، نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی آقایان دکترخادم و دکتر علیزاده و اعضاء محترم شوراهای اسلامی شهر و روستا از ابتداء انتشار خبر این ویروس اجرا و همچنان ادامه دارد .

 

خبرنگار: جلال خلیلی

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 86912

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب