سلامتی خود را قربانی سیزده به در نکنید/ محدودیت‌ها خبرگزاری علم و فناوری - سلامتی خود را قربانی سیزده به در نکنید/ محدودیت‌های ترافیکی روز ۱۲ و ۱۳ فروردین در کرمانشاه
کرونا را شکست می دهیم؛

سلامتی خود را قربانی سیزده به در نکنید/ محدودیت‌های ترافیکی روز ۱۲ و ۱۳ فروردین در کرمانشاه

امسال با توجه به شیوع کرونا محدودیت های گسترده ای در استان کرمانشاه در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علمی و فناوری از کرمانشاه، سیزده به در همواره یکی از رسوم ایرانیان بوده که از دیرباز با رفتن به دامان طبیعت این روز را گرامی می دارند امسال اما با ورود کووید ۱۹ این میهمان ناخوانده به کشور عید امسال رنگ و بویی دیگر دارد.

اهمیت دادن به سلامتی خود و خانواده در اولویت قرار گرفته و مردم عید امسال را زمانی جشن خواهند گرفت که کرونا را شکست دهند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه ۸۰ درصد مردم کرمانشاه همکاری خوبی برای کنترل کرونا دارند، گفت:۲۰ درصد از مردم استان همچنان بی توجه به سلامت هستند و باید  بدانند اگر عامدانه موجب انتقال ویروس به کسی شوند، در مرگ احتمالی آن انسان دخیل هستند.

محدودیت هایی برای رفت و آمد در استان طی دو روز ۱۲ و ۱۳ فروردین در نظر گرفته شده است و براساس اعلام پلیس راه برای خودروهای غیربومی جریمه ۵۰۰ هزار تومانی و نیز توقیف یک ماهه در نظر گرفته شده است.

توقیف یک ماهه در انتظار خودروهای غیربومی

سردار علی اکبر جاویدان در حاشیه بازدید از چند پاسگاه و پلیس راه کرمانشاه گفت: خودروهای غیربومی در صورت مشاهده و احراز بومی نبودن به مدت یک ماه توقیف می شود.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه افزود: بر اساس مصوبه ابلاغی، پلاک خودرو، کارت ملی و بیمه نامه ملاک تشخیص بومی بودن افراد است.

وی تصریح کرد: آن دسته از مسافرانی هم که به کرمانشاه سفر کرده و قصد بازگشت دارند همکاران پلیس راه و راهور از مسیرهای فرعی و کمربندی‌ها آنها را هدایت و راهنمایی می‌کنند.

محدودیت گسترده برای ۱۲ و ۱۳ فروردین

معاون استاندار کرمانشاه هم از اعمال محدودیت های گسترده برای ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه سال جاری خبر داد و گفت:‌طرح مفصلی برای اعمال محدودیت کامل تردد خودروها در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین‌ماه در نظر گرفته‌ایم.

مهرداد سالاری بیان داشت: طی این دو روز هرگونه توقف خودروها در حاشیه پارک‌ها و تفریح گاه‌های تمامی شهرهای استان ممنوع است و برابر با قانون با متخلفین برخورد می‌شود، در همین راستا تمامی شهرداری‌های سطح شهرستان‌های استان روند نصب تابلوهای هشدار را آغاز کرده‌اند.

سالاری ادامه داد: اجراییات شهرداری‌ها باید در این دو روز به شکل ویژه از فعالیت دست فروشان در حاشیه پارک‌ها و تفریح‌گاه‌ها با هماهنگی پلیس ۱۱۰ جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: در دو روز یادشده سازمان اتوبوس رانی کاملاً تعطیل است و تاکسی‌ها حق جابجایی مسافر به پارک‌ها و مکان‌های تفریحی را ندارند.

بوستان ها و تفرجگاه های کرمانشاه روز 12 و 13 فروردین تعطیل است

 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ جمال سلمانی در قرارگاه بهداشت و درمان انتظامی استان که در سالن جلسات دفتر فرماندهی برگزار شد، اظهار داشت: در طرح ویژه ای که اجرایی می‌شود از حضور اقشار مختلف مردم در تفرجگاه‌ها و اماکن گردشگری ممانعت به عمل خواهد آمد.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر ورودی بسیاری از پارک‌ها و تفرجگاه‌ها مسدود و از حضور افراد در آنها جلوگیری شده اما برای روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین طرح ممنوعیت حضور شهروندان جدی تز از قبل و با قاطعیت توسط پلیس اجرایی می‌شود.

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: این کار در راستای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا که حکم قانون دارد اجرایی و پلیس در این راستا قاطعانه طرح را عملیاتی خواهد کرد.

این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه این طرح در راستای پیشگیری هرچه بیشتر از شیوع کرونا انجام می‌شود، از عموم مردم خواست با پلیس و دیگر عوامل اجرایی همکاری کنند.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح تنها برای حفظ سلامتی مردم و کنترل هرچه سریع‌تر بیماری کرونا انجام می‌شود، گفت: بدون شک همراهی مردم با اجرای آن سبب می‌شود زودتر به هدف خود رسیده و شاهد کنترل و مهار این ویروس باشیم.

سرهنگ سلمانی در پایان و با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، گفت: پلیس راه نیمی از گشت‌های جاده‌ای خود را در ۳۱ ایستگاه بازرسی که برای اجرای این طرح اختصاص یافته به کار گیری خواهد کرد تا شاهد موفقیت هرچه بیشتر در اجرای آن باشیم.

مردم فهیم استان کرمانشاه امسال با پیوستن به پویش در خانه می مانیم گامی در قطع زنجیره ابتلا به کرونا را برخواهند داشت. امسال باید بیش از هر چیز سلامتی خود و اعضای خانواده را در نظر داشته باشیم.

 

زمان انتشار: دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲:۲۳

شناسه خبر: 86929

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب