طراحی و نصب کابین ضد عفونی کننده در کمتر از ۳ روز خبرگزاری علم و فناوری - طراحی و نصب کابین ضد عفونی کننده در کمتر از ۳ روز

طراحی و نصب کابین ضد عفونی کننده در کمتر از ۳ روز

تکنسین های بیمارستان سبلان اردبیل موفق به طراحی و ابداع کابین ضد عفونی کننده شده اند که استانداردهای لازم را دارد و و به طور اتوماتیک فعال می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل، با توجه به اینکه غالب صاحب نظران بنا به مطالعات انجام گرفته معتقد هستند که مراکز درمانی می‌تواند منشا انتشار ویروس باشند از این رو برای اینکه پرسنل و همراهان بیمار از این ویروس در امان باشند و تسهیل در ضدعفونی صورت پذیرد، واحد فنی و تکنسین های درمان تامین اجتماعی در کمتر از ۳ روز، موفق به طراحی و ابداع این کابین شدند که دارای استاندارهای لازم بوده و به‌طور اتوماتیک فعال می‌شود.

قادر برجی مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل با اشاره‌ به ابتکار نیروهای فنی مهندسی تامین اجتماعی استان افزود: ابداع و طراحی یک کابین ضدعفونی‌کننده توسط این عزیزان، کمک به‌سزایی به سیستم درمانی خواهد کرد‌ و افرادی که رفت و ‌آمد به بیمارستان دارند، در حین خروج گندزدایی شده و عاری از ویروس می‌شوند.

وی ضمن تقدیر از تلاش طراحان این کابین گفت: این حرکت به نوبه خود در سطح کشور بی‌بدیل بوده و دارای چندین شاخصه مهم از جمله بومی ‌بودن ابزارآلات استفاده شده در این طراحی است.

برجی گفت: استفاده از این فناوری را به استان‌های دیگر نیز پیشنهاد کرده‌ایم، چرا که یقینا کمک بزرگی برای پیشگیری از اشاعه ویروس از مراکز درمانی به محیط خارج خواهد کرد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱:۵۰

شناسه خبر: 86971

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب