تست خانگی ۲ دقیقه ای تشخیص کرونا روانه بازار می شود+عکس خبرگزاری علم و فناوری - تست خانگی ۲ دقیقه ای تشخیص کرونا روانه بازار می شود+عکس

تست خانگی ۲ دقیقه ای تشخیص کرونا روانه بازار می شود+عکس

تست تشخیص کرونای ۲ دقیقه‌ای بادی‌اسفیر نام دارد و برای شناسایی آنتی‌بادی‌ها برای کروناویروس در خون، سرم و پلاسمای انسان بوده و توصیه شده است فقط توسط کادر مجرب پزشکی به‌کار برده شود. این شرکت اعلام کرد کیت‌های تشخیصش با موفقیت در چندین ایالت که در آن‌ها افراد زیادی به کروناویروس مبتلا شده‌اند، توزیع شده است.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده اجازه‌ی استفاده از تست کووید 19 دو دقیقه‌ای «بادی‌اسفیر» را صادر کرد. شرکت «بادی‌اسفیر» امروز اعلام کرد که پس از دریافت تاییدیه‌ی استفاده‌ی اورژانسی سازمان غذا و دارو، شروع به توزیع کیت تشخیص کرونای دو دقیقه‌ای خود کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ساینس‌الرت، بر اساس یک بیانیه‌ی خبری، کیت تشخیص دو دقیقه‌ای این شرکت که در «لس‌آنجلس» واقع است، از آنتی‌بادی‌های خون استفاده می‌کند تا با نرخ تشخیص بالینی 91 درصد و نرخ حساسیت بالینی 99 درصد عفونت فعلی یا گذشته به کرونا را تشخیص دهد. این تست نتایج را نهایتا در عرض دو دقیقه اعلام می‌کند.

تست دو دقیقه‌ای کرونا از FDA مجوز گرفت!

تست بادی‌اسفیر برای شناسایی آنتی‌بادی‌ها برای کروناویروس در خون، سرم و پلاسمای انسان بوده و توصیه شده است فقط توسط کادر مجرب پزشکی به‌کار برده شود. این شرکت اعلام کرد کیت‌های تشخیصش با موفقیت در چندین ایالت که در آن‌ها افراد زیادی به کروناویروس مبتلا شده‌اند، توزیع شده است.

بادی‌اسفیر هم‌چنین اضافه کرد در حال همکاری با آژانس‌های فدرال و ایالتی است تا این کیت‌ها را در مناطقی که به آن‌ها نیاز است، توزیع نماید. این شرکت از بستن قرارداد با هواپیماهای باری برای انتقال کیت‌ها به خطوط مقدم مبارزه با کروناویروس خبر داد و اعلام کرد آماده است تا میلیون‌ها کیت را در عرض چندین هفته به خطوط مقدم برساند.

«چارلتون لوئی»، مدیرعامل بادی‌اسفیر، در یک بیانیه‌ی خبری عنوان کرد: «هنگامی که فهمیدیم توانایی مقابله با این بیماری همه‌گیر را در یک نقطه‌ی بحرانی داریم، هر چه سریع‌تر تمامی منابع خود را معطوف به رساندن سریع کیت‌ها، ماسک‌ها و سایر منابع حیاتی به خطوط مقدم کردیم.»

سی دی سی یادآور می‌شود که علائم ویروس کرونای جدید شامل «تب و علائم بیماری دستگاه تنفسی تحتانی (مثل سرفه، مشکل در تنفس) است.» از تماس با شخصی که مشکوک به ابتلا به ویروس است، خودداری کنید. آيا کووید-۱۹ قابل درمان است؟ هیچ واکسنی وجود ندارد و از آنجایی که ویروس است، آنتی‌بیوتیک‌ها هم روی آن تأثیری ندارند. ارائه‌دهندگان مراقبت بهداشتی بدون اینکه درمان خاصی وجود داشته باشد، عموماً اقدام به معالجه علائم و ایجاد احساس راحتی بیشتر در بیمار می‌کنند.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 87020

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب