تولد نوزاد از مادر بیمار قلبی مبتلا به کرونا در ما خبرگزاری علم و فناوری - تولد نوزاد از مادر بیمار قلبی مبتلا به کرونا در مازندران

تولد نوزاد از مادر بیمار قلبی مبتلا به کرونا در مازندران

نوزاد مازندرانی از مادر داری مشکلات قلبی مبتلا به کرونا متولد شد

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، این روزها خبرهای زیادی از تولد نوزاد مبتلا به کرونا در کشور منتشر شده است.

شرایط برای درمان مادران مبتلا به کرونا با توجه به جهش این ویروس بسیار سخت است و حساسیت‌های ویژه درمانی نیاز است.

با همه این شرایط اگر مادر باردار از نارسائی قلبی رنج ببرد و همزمان مبتلا به کرونا باشد، مشکلات درمانی جدی‌تر می‌شود و پروسه‌های درمانی جدی باید در برنامه کاری قرار گیرد.

حساسیت‌های سازمان بهداشت جهانی بر روند درمانی مادران باردار هم در نوع خودش جالب است که کم توجهی در این بخش مورد توجه سازمان‌های مرتبط جهانی قرار می‌گیرد.

نکته قابل تامل اینکه مادر باردار در جریان بیماری قلبی خویش قرار نداشت، پس از پیگیری‌های اولیه درمانی در غرب استان مازندران و در تنکابن شرایط برای درمان بیمار فراهم نبوده است.

مادر بارادار بیمار قلبی مبتلا به کرونا در بیمارستان قلب فاطمه‌(الزهرا) ساری مورد پذیرش قرار می‌گیرد.

بر اساس اطلاعات که رزیتا جلالیان در اختیار خبرنگار علم و فناوری قرار داده است، بیماری 34 ساله و در هفته سی دوم بارداری قرار داشت، به دلیل مشکلات ناشی از بیماری قلبی و همزمانی ابتلا به کرونا و با مشورت از کادر درمانی پزشکی کشور ختم بارداری برای این مادر تجویز شده است.

با همکاری تیم زنان و زایمان کودک به روش سزاریان متولد شده و در مرکز درمانی بوعلی ساری تحت در دستگاه ان آی سی یو قرار گرفته و مادر ابتدا برای درمان کرونا و پس از آن جراحی قلب باید پروسه درمانی خویش را طی کند.

وی خاطر نشان کرد: ختم بارداری منجر به برداشته شدن فشار رحم از روی بیمار شده است اما نگرانی‌های ما بابت کرونا ویروس و پس از آن جراحی قلب همچنان ادامه دارد.

در حال حاضر باید تلاش برای جلوگیری از آسیب جدی به ریه مد نظر قرار گیرد و اقدامات درمانی در این پروسه مدیریت و پس از بهبودی کامل از ویروس کرونا برنامه‌ریزی برای جراحی قلب هم مدیریت شود.

 

 

زمان انتشار: شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷:۴۵

شناسه خبر: 87026

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب