ایجاد نقاهتگاه در ۱۱ شهرستان شمالغرب کشور /ضدعفو خبرگزاری علم و فناوری - ایجاد نقاهتگاه در ۱۱ شهرستان شمالغرب کشور /ضدعفونی ۳۸ هزار خودرو در مبادی ورودی شهرها توسط قرارگاه جهادی شمالغرب ارتش

ایجاد نقاهتگاه در ۱۱ شهرستان شمالغرب کشور /ضدعفونی ۳۸ هزار خودرو در مبادی ورودی شهرها توسط قرارگاه جهادی شمالغرب ارتش

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب ارتش: از آغاز رزمایش پدافند بیولوژیک تا کنون ۳۸ هزار خودرو در مبادی شهرها ضدعفونی و ۲۲۰ هزار نفر غربالگری شده اند.

امیر حاجیلو فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب در گفت و گو با  خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان غربی، گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا، اقداماتی در جهت ارتقای توان رزمی در جنگ نوین برای مقابله با این بیماری نامتعارف با عنوان قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس منحوس کرونا همزمان با سالروز عملیات غرور آفرین کربلای ۷ آغاز شده است.

امیر حاجیلو افزود:این قرارگاه همزمان با سایر قرارگاه‌های سراسر کشور با دستور فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ اسفند پدافند بیولوژیک خود را با عنوان رزمایش "لبیک یا امام خامنه ای" آغاز شده که در مرحله اول بررسی و نمایش توانمندی نیرو‌ها برای مقابله با حملات بیولوژیک و تجهیزات مربوطه بود و مرحله دوم ضدعفونی معابر عمومی شهرها، که در ۸۰ مرحله اقدامات خود را انجام داده است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب بیان کرد:از دیگر مراحل این رزمایش، ایجاد ایستگاه‌های پایش و غربالگری بیماری کرونا در ۵۰ ایستگاه بین شهری، روستایی و حاشیه شهر‌ها در شمالغرب کشور بود که هم اکنون نیز ادامه دارد و کار محدودیت و کنترل تردد که با درخواست استانداران منطقه شمالغرب انجام پذیرفته را در اختیار دارد.

او افزود: از آغاز این رزمایش در حدود ۲۲۰ هزار نفر تا کنون در بحث کنترل علایم بیماری پایش شده و ۳۸ هزار خودرو در ورودی بین استان‌ها و شهر‌ها ضد عفونی نموده اند تا از شیوع بیماری جلوگیری به عمل آید.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب عنوان کرد: با وجود تعامل بین دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر، نیروی انتظامی و مسئولین کشوری می‌توان زنجیره این بیماری را قطع کرد.

امیر حاجیلو با اشاره به لزوم آماده سازی نقاهتگاه‌ها گفت: در ۱۱ شهرستان شمالغرب کشور بالغ بر ۹۰۰ تخت بیمارستانی برای بهبود کامل بیماران کرونایی تهیه شده است و بیمارستان قرارگاه منطقه شمالغرب کشور نیز همراه با کادر درمانی و پزشکی برای بیماران کرونایی ارائه خدمت می‌کند

سردار حاجیلو افزود: این قرارگاه در چهار نقطه از شمالغرب کشور در حال تولید انواع ماسک، دستکش و لباس‌های محافظتی است که بین عموم مردم و کارکنان بیمارستان‌ها پخش می‌شود.

زمان انتشار: شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱:۴۸

شناسه خبر: 87031

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب