ویروس ها در محیط یخچال و فریزر سال ها زنده می مانن خبرگزاری علم و فناوری - ویروس ها در محیط یخچال و فریزر سال ها زنده می مانند/ضرورت شستن تخم مرغ ها بعد از خرید
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

ویروس ها در محیط یخچال و فریزر سال ها زنده می مانند/ضرورت شستن تخم مرغ ها بعد از خرید

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: متاسفانه ویروس ها در محیط یخچال و فریزر سال ها زنده می مانند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، در این دوره ای که بیماری کرونا در نقاط مختلف کشور عده ای را به خود مبتلا کرده است یکی از سوالاتی که مطرح می شود این است که آیا تخم مرغ را قبل مصرف بشیوییم یا نشوییم؟

برای حفظ سلامتی خود و اطرافیان باید نکات بهداشتی را درباره چگونگی نگهداری تخم مرغ ها در خانه و یخچال رعایت کنیم تا بیمار نشویم.

آلودگی تخم مرغ ها بعد از خروخ از روده مرغ

در همین ارتباط به سراغ دکتر منصور امین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و میکروبیولوژیست رفتیم تا به برخی از سوالات هموطنان در همین زمینه پاسخ دهد و مطالبی را برای آگاهی مردم بیان کند.

دکتر منصور امین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان توصیه هایی برای در امان ماندن از بیماری کرونا ارائه داد و اظهار کرد: در شرایط فعلی بهتر است که تخم مرغ ها را بشوییم و بعدا نگهداری کنیم.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: معمولا تخم مرغ ها از تخمدان و روده مرغ خارج می شود که با مدفوع مرغ تماس دارند و دچار آلودگی می شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اضافه کرد: در مدفوع اکثر مرغ ها میکروب سالمونلا به صورت معمول وجود دارد از طرف دیگر نیز بیماری آنفولانزای مرغی را نیز در کشور داشته ایم.

شستن تخم مرغ ها با آب و مواد شوینده

دکتر امین با اشاره به این مطلب که بیشتر ویروس ها و میکروب ها در اطراف وجود دارند، تصریح کرد: تخم مرغ ها را وقتی خریداری می کنیم و به خانه می آوریم کاملا با آب و مواد شوینده مانند مایع ظرفشویی بشوییم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: در این روند باید مواد شوینده را به طور کامل از تخم مرغ ها بشوییم، بعد آنها خشک کنیم و در یخچال بگذاریم تا در موقع نیاز از آنها استفاده کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: این بهترین راه برای نگهداری تخم مرغ ها در دورانی است که کرونا در همه پراکنده شده است.

کرونا در سراسر کره زمین پراکنده شده

وی در بخش پایانی سخنان خود در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان عنوان کرد: بهترین کار این است اکنون که کرونا در سراسر کره زمین پراکنده شده کاری کنیم که این ویروس ها حذف شوند نه اینکه خودمان ویروس ها را داخل یخچال ببریم و نگهداریم کنیم.

دکتر امین در توضیح این بخش از سخنان خود گفت: متاسفانه ویروس ها در محیط یخچال و فریزر سال ها زنده می مانند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در پایان گفت: ممکن است این ویروس از همه جا حذف شده باشد ولی ما در یخچال آن را نگهداری کرده باشیم و با خارج کردن آن دوباره محیط را آلوده کنیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 87040

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب