مدیرآموزشی دانشگاه کشاورزی ساری خبر داد:

برگزاری کلاس‌های آموزشی دانشگاه کشاورزی ساری در بستر فضای مجازی

مدیرآموزشی دانشگاه کشاورزی ساری از برگزاری کلاس‌های آموزشی دانشگاه کشاورزی در بستر فضای مجازی خبر داد.

حسین رحمانی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری در ارتباط با برگزاری کلاس‌های دانشگاه در ایام شیوع کرونا، اظهار کرد: بر اساس تقویم آموزشی کلاس‌های سه هفته پیش از ایام عید کلاس‌های آموزشی دانشگاه تعطیل شده است.

وی تصریح کرد: برای شروع زمان تحصیل سال 99 گزینه‌‌های مختلفی را پیش رو داریم که برنامه ریزی برای افزایش زمان طول ترم و پیگیری کلاس های آموزشی در بستر فضای مجازی را در دستور کار داریم.

مدیر آموزشی دانشگاه کشاورزی ساری خاطر نشان کرد:بدلیل مشخص نبودن و عادی شدن روند، با اساتید دانشگاه رایزنی کردیم مطالب را بصورت پاورپونت یا pdf ارائه دهند.

وی با اعلام اینکه آمادگی لازم در بین اساتید دانشگاهی برای برگزاری کلاس در بستر فضای مجازی وجود دارد، گفت: این آمادگی وجود دارد، با مراکز مختلف برای برگزاری کلاس‌های مجازی رایزنی کردیم.

رحمانی یادآور شد: با شرکت‌های مختلف که با کلاس‌های فضای مجازی فعالیت دارند جلساتی بصورت حضوری یا ویدئو کنفرانس داشتیم در نهایت همین شرکت که سیستم آموزشی ما با آن همکاری می کرد به جمع بندی رسیدیم با توجه به اینکه اطلاعات آموزشی ما در اختیار آنهاست توانستند فضای کلاس مجازی را آماده کنندکه راهنمای نحوه اسنفاده از کلاس مجازی برای دانشجویان و اساتید در سایت دانشگاه هست و از طریق سیستم پیام اتوماسیون دانشگاه برای همکاران و اساتید ارسال کردیم و بنا است که پس از اتمام تعطیلات فعالیت‌های آموزشی دانشگاه از این طریق ادامه پیدا کند.

وی بیان کرد: برگزاری کلاس‌های مجازی دانشگاه برای همه گروه ها و رشته ها در دستور کار است.

مدیرآموزشی دانشگاه کشاورزی ساری اضافه کرد: به طور کلی با توجه به حدود ۷۰۰ عنوان درس در این ترم ، که این تعداد عنوان درس ۲۰ جلسه یا ۲۰ ساعت کلاسی در هفته است تقریبا ۳۰ تا ۳۵ کلاس در هر کلاس درسی را خواهیم داشت و تنها نگرانی ما در سرعت اینترنت است و مشکلی ایجاد نکند این روند ادامه پیدا می کند.

وی گفت: این سیستم آموزشی بصورتی است که در هر زمان بصورت آنلاین کلاس ها برگزار می گردد.

رحمانی ادامه داد: امکان رصد دانشجویان برای استفاده از این کلاس های مجازی وجود دارد و برای اساتید و دانشجویان تعریف شده بعد تعطیلات نوروز روند برگزاری کلاس‌های ادامه می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری آزمون در این سیستم تعریف شود با توجه به مشکل موجود کرونا ویروس و دانشگاه برای آن باید تصمیم گیری کند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱:۰۳

شناسه خبر: 87042

مطالب مرتبط :
کلاس آنلاین

در گفت و گو با عضو سازمان نظام روانشناسی ایران مطرح شد

چگونگی کاهش استرس فرزندان در زمان برگزاری کلاس های آنلاین/مزایای آموزش مجازی برای کودک بیان شود

عضو سازمان نظام روانشناسی ایران مطالبی را درباره چگونگی کاهش استرس فرزندان در زمان برگزاری کلاس های آنلاین بیان کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب