چگونه تعداد "فالوئرهایمان" زیاد شود؟ خبرگزاری علم و فناوری - چگونه تعداد "فالوئرهایمان" زیاد شود؟

چگونه تعداد "فالوئرهایمان" زیاد شود؟

توییتر یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب است که مخاطبان خاص خود را دارد و محتواهای دست‌اول و اخبار موثق ابتدا داخل توییتر منتشر شده و بعد در تلگرام، اینستاگرام و سایر جاها پخش می‌شوند و برای اینکه در این شبکه موفق باشید باید تعداد «فالوئرها» خود را بالا ببرید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ یکی از شبکه‌های اجتماعی محبوب که  مخاطبان خاص خود را دارد، توییتر است که اکثر اخبار حوزه‌های مختلف و محتواهای خنده‌دار کانال‌های تلگرامی و اینستاگرامی و… برای اولین‌بار در توییتر منتشر می‌شود.

براساس رتبه‌بندی Alexa، توییتر قبل از فیلترشدن جزو پنج سایت محبوب در ایران محسوب می‌شد؛ اما در حال حاضر براساس رتبۀ الکسا حتی جزو ۵۰ سایت محبوب ایران هم دیده نمی‌شود. طبق آمارهای مختلف موجود در اینترنت، حدس می‌زنم که رتبۀ توییتر بین ۵۰تا۱۰۰ سایت محبوب کشور باشد.

توییتر به‌عنوان نوعی میکروبلاگینگ در مارس ۲۰۰۶ به‌دست جک‌ دورسی (Jack Dorsey) بعد از جلسات مداوم با ایوان ویلیامز (Evan Williams) ایجاد شد و در ژوئیۀ ۲۰۰۶ آغاز به کار کرد. این میکروبلاگینگ در سال ۲۰۱۱ بیش از ۱۰۰میلیون کاربر داشت که در حال حاضر  این تعداد افزایش یافته و  بیش از ۱٫۶میلیارد جست‌وجو در آن انجام می‌شود. ابتدا در توییتر فقط ظرفیت نوشتن و انتشار ۱۴۰ کاراکتر وجود داشت؛ اما در سال ۲۰۱۷ تعداد کاراکترهای قابل استفاده در توییتر به ۲۸۰ کاراکتر افزایش یافت.

اینفلوئنسر کیست؟

واژه influencer در لغت به معنی «تاثیرگذار» است. اما در دنیای شبکه‌های اجتماعی به کسانی گفته می‌شود که در یک یا چند شبکه اجتماعی شناخته شده باشند. اینفلوئنسرها در حقیقت سلبریتی‌های شبکه‌های اجتماعی هستند. در حالی که شاید خارج از آن شبکه اجتماعی زندگی کاملا عادی داشته باشند و آنچنان شناخته شده نباشند!

برای اینکه بتوانید در این شبکه‌های اجتماعی تاثیرگذار باشید باید «فالوئر» خود را افزایش دهید .

چگونه تعداد "فالوئرهایمان" زیاد شود؟

راه مشخصی برای جذب دیگران به توییتر شما وجود ندارد. اما قوانین اندکی در این‌باره مشخص شده‌اند.

-عکس پروفایل توییتر شما در اینکه افراد شما را فالو کنند اهمیت دارد.

- آنچه شما در معرفی خود می‌نویسید (Bio) بسیار مهم است: مشخص است که اعلام عقاید محکم نظیر بیزاری از مذهب یا یک ایدئولوژی از اینکه یکسری از افراد شما را فالو کنند جلوگیری می‌کند و از طرف دیگر افراد دیگری را به لیست فالوئرهای شما می‌افزاید. بنابراین هر چیزی که می‌نویسید مهم است.

– دسترسی عمومی به به توییترتان در افزایش تعداد "فالوئرهایتان" اهمیت دارد. اینکه توییتر شما عمومی نباشد یعنی محافظت شده (protected) و تنها برای "فالوئرهایتان" باز باشد یکی از مواردی‌ست که از تعداد فالوکنندگان می‌کاهد چرا که افراد نمی‌توانند توییت‌های شما را ببیند تا متوجه شوند مایل‌اند شما را "فالو" کنند یا خیر.

- نه کم توییت کنید، نه میلیونی: هر دو به یک اندازه از جذب مخاطب می‌کاهد.

-ریپلای کنید و با دیگران وارد بحث شوید: معمولاَ افراد به کسانی که صرفاَ در دنیای خودشان توییت می‌کنند و با بقیه از طریق مخاطب قرار دادن (Mention) و پاسخ دادن (Reply) وارد مکالمه‌ی توییتری نمی‌شوند خیلی جذب نمی‌شوند.

-از خطاب قرار دادن با میانه‌روی استفاده کنید: زیادیاش فالوئرها را خسته می‌کند.

-لینک‌های جالب و با استفاده از هشتگ‌های مرتبط را با دیگران به اشتراک گذارید: صرفاَ از خودتان ننویسید.

-از زیاد لینک گذاشتن یا ریتوییت کردن زیاد پرهیز کنید.

نکته آخر

توییتر ابزاری عالی برای ایجاد شبکه با دیگر اعضای فعال در زمینه کاری است، اینفلوئنسر شخصی است که قدرت آن را دارد تا روی دیگران تاثیر بگذارد و این امر به خاطر مسئولیت، میزان دانش، موقعیت اجتماعی و یا رابطه‌اش با مخاطبین امکان‌پذیر است. همچنین شخصی که در یک حوزه تخصصی خاص بسیار مشهور است و به شکل فعال در آن حوزه فعالیت می‌کند، می‌تواند نوعی Influencer باشد و این مسئله به گستردگی و میزان وسعت آن حوزه بستگی دارد.

یک فرد برای موفقیت در این شبکه اجتماعی می‌تواند اینفلوئنسرها یا رهبران و افراد موفق در زمینه کاری خود را دنبال کرده و از راه و روش‌های آن‌ها بهره مند شود. همچنین اگر آن ها نیز شما را فالو کنند، شما نیز به عضوی از این گروه بزرگ ملحق می شوید. اگر خوش شانس باشید و آدم های سرشناس و موفقی که شما را فالو کرده اند مطالب شما را ریتوئیت کنند، یا نام شما را در صفحات دیگر قرار دهند (Mention) و یا حتی در زیر توئیت های شما نظر ارسال کنند، شما به عنوان یک منبع مفید و با ارزش شناسایی می شوید و همین امر به شما در جذب فالوور در توییتر، بیشتر کمک می کند.

انتهای پیام/حسینی مفرد

زمان انتشار: شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱:۳۲

شناسه خبر: 87046

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب