ابداع کمربند هوشمند برای افراد باردار خبرگزاری علم و فناوری - ابداع کمربند هوشمند برای افراد باردار

ابداع کمربند هوشمند برای افراد باردار

شرکت نووُگروپ (Nuvo Group) اخیرا موفق به توسعه کمربند هوشمند مناسب افراد باردار شده است که می‌توانند از راه دور بر ضربان قلب جنین و مادر نظارت کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ کمربند هوشمند شرکت نووُگروپ، "آی ان وی یو"(INVU) نام دارد و اخیرا نیز تاییدیه سازمان غذا و دارو ایالات متحده آمریکا را دریافت کرده است.

شرکت "نووُگروپ"(Nuvo Group) اخیرا موفق به توسعه کمربند هوشمند مناسب افراد باردار شده است که می‌توانند از راه دور بر ضربان قلب جنین و مادر نظارت کنند.

در دوران شیوع ویروس کرونا که مادران باردار نمی‌توانند به طور مرتب به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی برای اطلاع از وضعیت جنین خود مراجعه کنند استفاده از این کمربند که می‌تواند بر برخی موارد نظارت کند بسیار مهم است.

در حال حاضر ، دریافت این علائم حیاتی نیاز به مراجعه مادران باردار به پزشک و ویزیت منظم در مطب و استفاده از مانیتور الکترونیکی جنین دارد. اما کمربند "آی ان وی یو" به بیماران و پزشکان این امکان را می‌دهد تا به راحتی و دقت این داده‌ها را از راه دور کنترل کنند.

پلت فرم INVU با تجویز یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی که جلسات نظارت از راه دور را شروع و برنامه ریزی می کند، در دسترس خواهد بود. INVU بطور غیر تهاجمی ردیابی های FHR و MHR را از طریق باند حسگر پوشیدنی خودکار که توسط مادر پوشیده شده که به طور غیرفعال جمع آوری چندین منبع سیگنال های فیزیولوژیکی را انجام می دهد، اندازه گیری و نمایش می دهد. در حین خواندن، مادر می تواند از طریق برنامه تلفن هوشمند به بینش های شخصی دسترسی پیدا کند، در حالی که ارائه دهنده وی با گذشت زمان داده های مفصلی درباره ضربان قلب مادر و جنین دریافت می کند.

Nuvo در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: INVU برای استفاده توسط خانمهای باردار که نیاز به مستندات فعالیت ضربان قلب جنین دارند، و در هفته 32 بارداری (یا بعد از آن) با بارداری تک قلو هستند، نشان داده شده است.

دکتر "جوشوا کوپل" رئیس هیئت مشاوره پزشکی نووگروپ و استاد زنان و زایمان در دانشکده پزشکی دانشگاه ییل گفت: ارائه راه‌های جدید و راحت تر به زنان باردار برای ارتباط با پزشکان بسیار مهم است و می تواند دسترسی را افزایش دهد. مراقبت های ویژه، افزایش تجربه بیمار به روشی که بی خطر، مقرون به صرفه و مناسب با ریسک باشد و مهمتر از همه در جریان بیماری همه گیر کووید-۱۹ هرچقدر مادران باردار کمتر بیرون بیایند بهتر است.

زمان انتشار: دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 87054

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب